Oyyy Yandaş, Oyyy Taklacı

Kalemini Satmayan, İktidar Yalakası OLMAYAN, İktidarın Yanlışına Yanlış Diyebilen, Haklı Güçsüz olsa bile Haklıdan Olan, Özü Sözü Bir Emekçi MESLEKTAŞLARIMIZIN 10 OCAK EMEKÇİ GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.
10 Ocak Emekçi Gazeteciler günü nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yılda ilimizde program düzenlenerek basın emekçileri için yılda 2 defa kutlanan bayramlardan birisinde hatırlanır.
Bu yıl Basın emekçilerinin ilk defa 10 Ocak gününü kutlayacak olan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve ekibi düğün salonunda ilimizde bulunan BAZI BASIN EMEKÇİLERİNİ ve PATRONLARINI bugün konuk ederek, çeşitli hediyeler takdim edecek.
Aksaray’da Ajans AHA dışında hemen hemen bütün basın sektöründe yer alan Gazete, Tv, Radyo, İnternet Haberciliği görevinde bulunan emekçiler ve patronlar LÜKS DÜĞÜN SALONUNDA AĞIRLANACAK.
Yemeklerin verileceği, çeşitli hediyelerin takdim edileceği bugünde yine o paralar vatandaşın cebinden çıkacak.
Belliki ilimizde o kadar çok basın mensubu varki yaklaşık 1000 kişilik düğün salonu tutuluyor. Sözüm ona kendisini basın mensubu zanneden, yerine koyan, Aksaray için önemli haberlerde yer almayan, halkın sıkıntısına kulak kapayan, ekonomik darlığa göz yuman, ancak “Padişahım Çok Yaşa” deme dalkavukluğundan kendini alamayan kişilerde orada olacak.
Gazeteci’nin tanımı; ekmeğini bu meslekten kazanan ve sadece işi bu olan kişiye denir.
Ancak ilimizde bu durum pekde öyle değil gibi….
X yerden emekli olan ve adına yazdığı köşe yazılar yazan kişi de kendine ‘gazeteciyim’ diyor, adliye koridorlarında haber kovalayan gece sıcak yatağını bırakan ve geliri sadece bu meslek olan Emekçide ‘Gazeteciyim’ diyor, hatta ek iş yapıp birde bu mesleğin yan kolu olarak görenb kişide kendine ‘Gazeteciyim’ diyor.
Ve bir de hepsini ‘Gazeteci olarak’ gören Aksaray Belediyesi var. Yandaş olsun, bizden olsun diyerek günlerini kutluyor. Nede olsa gönderdikleri bülteni harfi harfine yazan zaman zaman manşet isteklerini yerine getiren yandaşlarının günü onlar için. Sayılarıda artmış olmalı ki; düğün salonu tutuluyor.
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e buradan açık çağrımızdır; Düzenlediğiniz bu programın giderleri Aksaray Belediyesinin kasasından mı çıktı? Aksaray halkına hizmet olarak verilen bu paralar ile yandaş medyalara hediyeler mi alındı? Bu programın maaliyeti ne kadardır?
10 Ocak Emekçi Gazeteciler günü Aksaray Belediyesi’nin lüks bir düğün salonunda yandaş medyaları davet ederek düzenlemesi nedeniyle bugünkü yazımın sonunda Aksaray’lı sanatçı Emre Ülgen’in seslendirdiği ve düğünlerde en çok çalınan şarkı olarak bilinen ‘Gelin-Damat’ şarkısının günün önemine binaen değiştirerek son vereyim.
 
Hasan dağlara yağmış kar
altın kemer belle dar
toplanmış yandaş taklacılar
mahalede düğün var
 
Oy yandaş oy yandaş
Yazsın söylesin yandaş
Maşallah nazarlara gelmesin inşallah
Dileriz mutlu olasın
Bir seçim boyu yandaşımız
Oy taklacı oy taklacı
Yazsın söylesin taklacı
Maşallah nazarlara gelmesin inşallah
Dileriz mutlu olasın
Bir seçim boyu taklacımız
Elinde var kalemi
Önünde bilgisayarı
Nede güzel manşet atmış
Dilinde yandaş yalanı

2020-01-10 03:12:31

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hoşgeldin Kolcu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?