Adam Olana Sorarlar Efendiler

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşıldığında Aksaray Merkeze nazaranla belde ve ilçelerde seçim heyecanı ve adayların kıyasıya tatlı rekabetleri yaşanmakta. Zaman zaman ilçe ve beldelerde yaşanan seçim heyecanını sizinle paylaşmaya çaba gösteriyoruz.

 

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin kalesi olan birçok il, ilçe ve beldelerde hüsrana uğraması bekleniyor. Buna en büyük sebep ise ekonomi olarak görülmekte. Dün 10 Lira’ya alabileceğini, kalsın yarın alırım dediğinde fiyat etiketlerinde o ürünü 15 Lira’ya görebiliyorsun. Alım gücünün düştüğü bu dönemde AKP büyük yara alacağı görülüyor. Ekonomistlerin iddiası ise Mart yerel seçimleri sonrasında Türkiye Ekonomisi’ni hayal dahi edemeyecek durumda kara tablodan bahsedilmesi insanları daha çok düşündürmeye başlatıyor.

Mevcut Aksaray Belediye Başkanı ve AKP adayı Evren Dinçer‘in çalışmalarını hızlandırması, şehrin siyasi konuşanları tarafından ise garanti 2’inci dönemini yaşar sözleri Dinçer’i rehavete kaptırmaması gerekmekte. Aksi halde rehavete kapılırsa Dinçer koltuğa veda edebilir.

 

MHP adayları ise ciddi anlamda muhalefet yapamadığı için seçmenin kafası karışıyor. Genel Merkez tarafından ayrı ayrı adaylar ile seçime gidilen illere ‘Cumhur İttifakına Gölge Düşürecek Açıklamalardan Uzak Durun’ uyarılı fakslar geldiği ve bu durumda da adaylar muhalefet yapmamaya da özen gösteriyor. AKP’ye kızgın seçmen MHP adaylarına yön çevirmek istediğinde de muhalefet göremediği için şapkayı önüne koyup bir daha düşünmek zorunda kalıyor. Ancak buradan MHP adaylarına sözüm ittifak olmanız ayrı, seçimlere de ayrı ayrı gittiğinizi unutmayın.

Aksaray Belediye Başkanlığına MHP’den aday olan İrfan Çıtak‘ın geçtiğimiz hafta sonu aday tanıtım toplantısında yaptığı açıklama ile mevcut Aksaray Belediye yönetimini eleştirmesi İrfan Çıtak lehine ibreyi biraz artırdı. Bu muhalif duruşun devamı gelirse AKP’li seçmenin bir kısmının gönlünü ve oyunu alması içten bile değil.

 

İYİ Parti adayları ise muhalefet olmaya devam ediyor. Ekonomiden, Aksaray’ın gelişiminde geri kalmasına birçok projeyide beraberinde getiren eleştirilerini söylerken, 5 yıllık İYİ Parti Belediyeciliğinde neler yapılacağını ifade ediyor. Aksaray Belediye Başkanlığına İYİ Parti’den aday olan Tuğrul Karacaer‘in diğer aday rakiplerine göre daha önce çalışma başlatması aradaki farkı kapatırken, Karacaer’e destek olarak Milletvekili Turan Yaldır’ın da dişini tırnağına takarcasına teşkilat ile çalışmaları İYİ Parti adayı Tuğrul Karacaer’i yarışın içerisine girdirdi. Eğer seçim çalışma stratejilerini biraz daha genişletirler ve nokta atışlar yaparlarsa 31 Mart akşamı zafer konuşmaları ile noktalayabilir.

 

CHP merkezde kendi adayını belirleyerek seçime girdi. Genç ve çalışkan isimi Pelinsu Yıldırım Demir  ile seçime giden CHP hem 14 Mayıs seçimleri sonrasında zıtlaşan İYİ Parti ile hesaplaşma vakti olarak görürken, diğer yandan ise Aksaray Belediye Başkanlık koltuğunu istese de kazanması zor gibi görünüyor.

Merkezde durumlar bu şekilde analiz edilirken, gelelim ilçe ve beldelere.

Adam Olana Sorarla Fahri Efendi !!!

AKP’nin kalesi olan Sultanhanı’nda mevcut Belediye Başkanı Fahri Solak‘ın geçtiğimiz günlerde Sultanhanı Kervan Gazetesi‘nde çıkan haber başlığını görünce kafam karıştı biraz. 19 Şubat 2024 Pazartesi sayısında Manşet başlığı aynen şu şekilde; ‘ Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak “Size Söz Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak

Bu cümleyi okuyunca kendi kendime dedim ya yıllardır Belediye AKP’de değil mi? Ve bu sözü söyleyen Fahri Solak yıllardır Belediye Başkanlığı yapmıyor muydu? diye söylenirken şaşırdım. Oysa bu sözü söyleyen birisi muhalefet olmalı. Yada yıllardır o koltuğu işgal eden Fahri Solak kendi yaptıklarının yanlış olduğunun farkına vardı ki; “Size Söz Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” cümlesini kullandı.

Yada aklıma Sultanhanı MHP adayı Fiyay Şanlı’nın yaptığı açıklamaya karşı mı bu cümleyi kullandı diye geldi. Aynı gazetenin aynı gün diğer manşet başlığı ise ‘Sultanhanı MHP Belediye Başkan Adayı Fiyay ŞanlıBugün Seçim Sonuçları Belli Olmuştur. Teşekkürler Sultanhanı”

Şanlı’nın bu sözüne karşı galiba AKP’ adayı Solak kaybedeceğine inanmış olmalı ki; kendisinin başkanlık yapamadığını ve Fiyay Şanlı’nın daha iyi başkanlık yapacağını düşünerek “Size Söz Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” dedi olsa gerek.

Şimdi adam olana sorarlar Fahri Efendi; yıllardır belediye başkanlığı yaptığınız halde “Size Söz Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” demekle kendi hatanızı kabullendiniz mi?

 

Selime’de AKP 3’üncü Parti

AKP’nin darbe alacağı beldelerin başında ise Selime geliyor. Geçtiğimiz yıl yaz ayında AKP’li Belediye başkanının yeğenleri ve kardeşlerinin oluşturduğu şimarık grup tarafından bir vatandaşı eşinin yanında darp edilmesi olayı hafızalarda yerini korurken, yine aynı kişiler bu sefer yıl sonuna doğru düğünde olay çıkartarak jandarmaya saldırmış ve 3 jandarma görevlisi yaralanmıştı. MHP’den Turgut Yayatan, Yeniden Refah Partisi’nden Yılmaz Bütev’in aday olduğu kıyasıya geçen mücadelede Selime Beldesinde mevcut Belde Belediye başkanı AKP’li Levent Çevik’in yakınlarının şimarık tavırları seçimde 3’üncü parti olması bekleniyor.

 

CHP Yeşiltepe’de Kaybedecek!!!

Mastürbasyon vidoları ile gündeme gelen ve yüzsüzce yalan söyleyerek ‘Montaj’ diye savunma yapan ama hâlâ montaj olduğunu ispatlayamayan CHP’nin mevcut Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik‘in bu seçimde kaybetmesi kesin gözüyle bakılıyor. Mastürbasyon videolarının çıktığı CHP’li Tahsin Çelik’in bu davranışı ciddi anlamda belde de tepki toplarken, öte yandan kişiye göre hizmet ederek kendisine muhalif olan vatandaşların evlerinin önlerindeki yolu çamur içinde bıraktığı kendi meclis üyesinin evinin önüne kadar parke taş döşeyerek belde içerisinde haksızlık uygulayan Çelik’in bu seçim son seçimi olacak.

Sahi CHP’nin Çocuğu Tahsin Efendi şu videoların montaj mı? Gerçek mi sonucu gelmedi mi daha?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kaşlı ve Karataş’a Açık Mektup

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?