Nereden Bakarsan Tutarsızlık

Bir yazı kaleme almak istiyorum; baskı görmeden yazabilmek, tüm sıkıntıları dile getirebilmek. Hiç kimseye hakaret etmeden, iftira atmadan yazdıklarım ENGELLENMESİN istiyorum.

 

Dostlarımız aranmadan, “Armağan’a söyleyinde şu yazıyı kaldırsın” diyerek DOST SANSÜRÜ UYGULANMADAN yazmak istiyorum. Yazdıklarımı kendince haber olarak dile getiren, hukuktan bir haber anlamayan gugukların boş seslerini umursamadan Aksaray ve Aksaraylı için yazmak istiyorum.

Kime nasıl dokunursak dokunalım birileri çıkıyor Dur diyor.
Çok Bir şey istemiyorum.
Aksaray’da yaşıyorsak bu şehir hepimizin. Ama Bizler yazınca ya Kötü gazeteci oluyoruz ya da birilerine dokunduğumuz için gözaltı.

 

Kötü Gazeteci desinler yada gözaltı desinler, zerre umurumda değil. Sadece tüm gerçekleri herkes bilsin. İster Dost Sansürü, ister aba altında sopa gösterin ama ben yazmaktan çekinmeyeceğim. Çok düşündüm özellikle bu kelimeyi yazarken, ya bir gün yutmak zorunda kalırsam diye. Ve karar verdim bugünden sonra hiçbir dostumun Sansürüne maruz kalmadan yazdığım hiçbir yazıyı kaldıramayacağım. Lütfen bu konuda da beni zor duruma düşürmeyin.

Olurda bir dostum şu yazıyı kaldır diye beni zor duruma düşermek isterse o zaman dost mu değil mi ona bırakırım kararı. Bilirim ki hiçbir dostum bana tükürdüğümü yalatmak istemez.

 

Hani Alkış…

Tepeden inme Siyasi iktidarın çabaları sonucunda ilimize Vali olarak atanan Mehmet Ali Kumbuzoğlu’a değinmeden protokol sırasına ayıp etmemek için ilk Vali bey aldım yazıma.
Aksaray kayıplara oynarken, bir önceki Vali Hamza Aydoğdu’yu taklit eden ulu hünkarımız Kumbuzoğlu taklit yeteneğinin yanı sıra birde showuna alkış istiyor; adeta acemi tiyatro oyuncuları gibi. Katıldığı birçok programa hazırlıksız giden not dahi almayan Kumbuzoğlu sıkıştığı yerde programda bulunan ahaliden “Hani Alkış” diyerek komik duruma düşürüyor kendini. Sn. Kumbuzoğlu lütfen makamınızın ağırlığının farkın varın. Hiçbir işe yaramayan Özel Kalem müdürünüz ve onun üstlendiği Basın Müdürü bir zahmet bir yerlerini kaldırsın da sizin katılacağınız programlara not hazırlasın.
Yeri gelmişken sorayım buradan Aksaray Valiliği Basın Müdürü kim acaba?

 

GittiGidiyor Dinçer….

Yerel seçim heyecanı ufaktan başladı siyasi arenada. 30-40 aday adayı ile seçime giren AKP de Aksaray Belediye Başkanlığı için bu seçimde 3 isim var ilginç.. Demek ki AKP de bitiyor artık. Elleme iyi oldu.

Bir taraftan Evren Dinçer, bir taraftan Hamza Aktürk denilirken, diğer taraftanda Baydar çıktı. Herkes AKP nin adayını merak ederken, aldığım bilgileri paylaşmakta mahsur görmediğimden açıkça yazmak istiyorum.

Revizyon uygulaması elinde patlayan Evren Dinçer artık Aksaray Belediye Başkanlığı koltuğuna veda etmeye başladı. AKP genel merkez ikilemliği istemediği için ne Dinçer’e ne Aktürk’e ne de Baydar’a o koltuğu almak için şans vermeyecek. Ya dışarıdan birisi gelecek ya da bir başka partide görev yapmış, Aksaraylılar tarafından sevilen o isme teklif götürecek.

 

Solak Sana da Bay Bay…

Bu yerel seçimde AKP genel merkezi yorulan başkanları özellikle birçok iddialara isimleri yer alan kişileri dinlendirecek. İşte AKP’nin Aksaray’da dinlendireceği isimlerden birisi de Fahri Solak olacak. Sultanhanı belediye başkan adayı olarak bu seçimde ismi yer almayacağı düşünülen Fahri Solak’ın yerine Nurettin Yumuşak’a görev verileceği AKP kulislerinde konuşulmakta.

 

Artist Özdemir Hazırlan Etilere Gideceksin…

Türbe önünde artist poz veren, hatta o Pozu görenler tarafından “Derbeder Aşık” olarak yorun yapılan, ATSO adı altında gerçek dışı yere ruhsat veren, yine o sözde kooperatif tarafından yapılan yer için kirli pazarlıklar olduğu İDDİA EDİLEN Ortaköy Belediye Başkanı artist Ali Rıza Özdemir’de AKP genel merkezi tarafından aday gösterilmeyen ek olan isimlerden birisi. En son basın mensuplarına zabıta görevlendiren korkak Ali Rıza Özdemir’in artist Pozu nedeniyle etilerde çok rahat iş bulacağı kuşkusuz.
Sn. Özdemir ille de zabıtanı bir yere göndereceksen basın emekçilerinin peşine değilde, şu kooperatife verdiğin yere göndersen nasıl olur?

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dinçer’e Ve Yandaşlarına Kaymak Lazım

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?