Arkadaşımız Öldü Canlı Yayına Geçelim

Önceki gün akşam saatlerinde ilimizde meydana gelen trafik kazası sonrasında bir üniversite öğrencinin ölmesinin ardından iddialar, -mış mışlar, -miş mişler, falancalar -filancalar… Sorunlar, valiler, belediye başkanları, emniyet müdürleri, muhattaplar, susturmaya çalışıyorlar, lala da lolo… Bırakın bu işleri elinizde telefonlar ile sırf takipçi kasmak için canlı yayınlar açmanız sizin ne kadar hangi durumda olduğunuzun açık göstergesi.

 

Kaza sonrasında öğrenciler “Harun Müdür İstifa” diyerek Aksaray KYK müdür yardımcısı Harun Koç’a tepki gösteriyorlar. Olayı araştırdığımda, görüştüğüm birçok kişi sonrasında bu yazıyı ele almak istedim. Bir avuç öğrencinin ele aldığı olay 1848’de Amerikan politik sisteminde kullanılmaya başlayan tabir ile ‘Sürü Psikolojisi’ olarak yorumlamak kalıyor geriye. Bir can gitmiş, üstelik KYK’nın hiçbir suçu, günahı olmadığı halde Aksaray KYK müdür yardımcısı Harun Koç’a tepki göstermeleri ne kadar cahil ve ne kadar şovmen kılıklılar var ise hepsi bir arada toplanmış. Bunlar bir de üniversite gençliği öyle mi? 5 – 10 yıl sonra bu ülkenin yönetim kadrolarında olacak isimler. Düşününsene bir cenaze var ortada ellerde cep telefonları ‘Tiktok-İnstagram-Facebook’ gibi sosyal medyada canlı yayın açarak galeyana gelen zavallı topluluğu….

 

“Bu Saatte Ne İşiniz Var Dışarıda”

Basına yansıyan haber de bir kaç öğrencinin iddiasına göre Aksaray KYK müdür yardımcısı Harun Koç tarafından söylendiği iddia edilen ‘Bu Saatte Ne İşiniz Var Dışarıda’ sözünün söylendiğine dair tek bir kayıt, delil yok iken show meraklısı sosyal medya da takipçi kasmak amaçlı canlı yayın açan zavallıcıkların uydurduğu sözler… Olay yerine giden gazeteci arkadaşlarımdan, sözde protesto yapan üniversite öğrencilerine “böyle bir söz duydunuz mu?” diye sorduğumda “Söylemişşşş… Konuşmuş….” Ama ne yazık ki hiç bu sözü duyan ortada yok iken -MIŞ -MIŞ LA -PIŞ -PIŞ la hareket ederek neye hizmet ettiği belli olmayan bir durum var ortada…

 

“Vali Bizi Muhattap Almıyor…”

Kamera karşısında konuşan siyah eşarplı siyah montlu bir genç kızın görüntüsünü izlediğimde “Bizi Vali muhattap almıyor. Belediye Başkanı bizi muhattap almıyor. İçeride emniyet müdürü varmış ama ben bilmiyorum bizi muhattap almıyor” ifadesine yer veriyor.

Abe kız, seni ya da sizi bu insanlar neden muhattap alsın. Ortada bir can gitmiş. O genç kızın ölümü o saydığın Vali’yi, Belediye Başkanını, Emniyet Müdürünü, KYK Müdür Yardımcısını ve oradaki insanları sizden daha çok etkilediği nettir. Çünkü onlar bir baba. Sen anlamazsın hanımefendi elindeki teefon ile sosyal medyada canlı yayın yaparken o insanlar ölen kızın yerine kendi evlatlarını göz önüne getirmiştir. Sen anlamazsın Baba-Anne olmayı. Empati yap desem dur o nasıl bir şey diyerek Canlı yayın açacak kadarsın.

Bu cümleleri yazarken, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nu, Belediye başkanı Evren Dinçer’i en sert dille eleştiren ben söylüyorum bu cümleleri. Şimdi siz görgüsüz cahiller, canlı yayıncılar bu yazıları okurken ağzınıza yapıştırırsınız benim hakkımda da “Yandaş Medya – Satılık Gazeteci” diye.

 

Kasis Neden Yapmadınız?

Bir can gitmiş, bir genç kız babası ile telefonda konuşurken bir anlık dalgınlığı sonucu bir sebep ile ölmüş ama her ne hikmetse bunun acısı yaşanmazken sözde şovmenlik yaparak “Harun İstifa” diye bağırın. Kaza sonrasında biz gazetecilerin uzattığı mikrofona ise o kızın acısını hiçe sayarak “Otobüs saatlerini konuş, yurt giriş saatlerini konuş” bir film repliğindeki gibi ‘Ohhhh Ne güzel İSTANBUL. Anasını satayım’ derler.

Belediye’nin görevi kasis, ışıklandırma yapmak. KYK’nın değil. Hani ben bu yaşıma kadar, kara cahil aklımla bu kadar biliyorum. Eğer yanlış biliyorsam hatamı söyleyin.

Mesela sizler karşıda bulunan şahısa ait boş arazinin park yapılmasını isteyecek kadar ahmak ve budalasınız….

24 saat polis isteği de var. Oldu canım başka bir emrin var mı? Eğer bir olay olduğunda ‘Polis’ gelmiyorsa çık konuş. Ama sen 24 saat polisin olduğunu bilmeyecek kadar zır cahilsin. Bak bunu da Yurta gitmekte geciktiği için kendi sorumsuzluğu sonucunda otobüs bulamadığında polisten yardım isteyerek polis otosu ile yurta giden arkadaşından öğrenebilirsin.

 

“Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek”

Sloganlar yükseliyordu sosyal medya canlı yayınlarında “Susma Sustukça Sıra Sana Geelcek” diye. O videoyu izleyenler merak ediyordur ne oluyor diye? Acaba kim cinayete kurban gitti? Acaba kime tecavüz edildi diye? Çünkü o slogan haksızlık karşısında atılan bir slogandır zır cahiller. Ortada ne bir haksızlık var ne de haksızlığa benzer bir olay. Attığınız slogan bile ahmakça.

 

CHP İl Yöneticisi Turan Özdemir Yazdıklarınız Güzel…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Nereden Bakarsan Tutarsızlık

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?