Yerel Seçim Öncesi Enler

Aylardır süren çalışma, günlerdir süren sitres, saatlerce süren koşuşturma Cumartesi günü saat 18:00’da başlayan seçim yasakları ile 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek seçime kadar son bulacak.

 

Aksaray’ı bekleyen iki senaryo var önümüzde.

Seçim anında ve sonrasında sürecek olan kıyasıya itirazlar ve sonrasında açıklanacak sonuçlar ile şehrimizde kazanan tarafın konvoyları, adayın teşekkür konuşması;

 

1- Eğer seçim sonucunda değişim olur ise yaklaşık 10 gün içerisinde yapılacak devir teslim ile yeni başkan vaatleri ile çıkacak 5 yıl karşımıza.

2- Değişim olmaz ise mevcut Belediye Başkanı Evren Dinçer devir teslim yapmadan “Nereden Kalmıştık?” sorusunu kendi kendine sorarak ekibi ile devam edecek 5 yıl daha şehri yönetmeye.

 

22 adaya ayrı ayrı teşekkür etmeyi borç bilirim. Seçimi bugüne kadar kazasız, belasız, tatlı rekabetler içerisinde getirerek, ortamı germeden, insanları kutuplaştırılmadan, yok sayılmadan getirdikleri için. Ve inanıyorum ki; seçim günü ve sonrasında da bu şekilde olacak. Elbette seçimi kazanan taraf sevinecek, kutlama yapacak. Ama kazanan adaydan Aksaray olarak tek ricamız abartıya kaçırılmadan, kamyon kornalarının aşırı gürültülerine gerek duyulmadan, diğer kaybeden taraftarın sinirleri oynanmadan yine nezaket ve saygı çerçevesinde son bulur.

 

Yerel seçim vaatlerine baktığımızda neredeyse bütün adaylar ekonomi üzerine bir siyaset yürüterek adeta yerelden genele geçiş atmosferi içerisinde genel siyasetin yürütmesi gereken durumu ortaya koyarak emeklilere, öğrencilere, dar gelirli ailelere yönelik kartlar, maaşlar, maddi olanaklar sunulması aslında ülke ekonomisinin dar boğazlılığını ve gerçeği yüzümüze vurmakta. Seçmenin gerçekten derdi seçim değil geçim olduğu apaçık ortada yer almakta.

 

Emeklinin durumu içler acısı, asgari ücretli kemer sıka sıka delik kalmadı kemerde. Öğrenci zor durumda, çalışan maaşını aldığı günün 3’üncü gününde göremiyor cebinde liraları, memur kara kara düşünüyor. Bu seçim elbette yerel seçim ama her adayın ne yazık ki; projesinde sosyal yardımlar, emeklilere ödenek, öğrenciye burs gibi bir kaç proje yer alması yurdum insanının ekonomi ile savaşının gerçek yüzünü de ortaya koymakta. Yerel seçimlere giderken bir de yerel seçimlerin En’lerini düşünerek bu yazıyı kaleme almak istedim.

 

İşte 31 Mart 2024 yerel seçimlerin En’leri;

1- En bomba ve tam yerinde projesi “Aksaray Derman Evleri” projesi CHP Adayı Pelinsu Yıldırım Demir’i tebrik ederim.

 

2- En güzel reklam çalışması “Yazıyor Yazıyor Tuğrul Başkanın Projeleri Yazıyor” reklam filmi ile nostalji yapan İYİ Parti adayı Tuğrul Karacaer’i tebrik ederim.

 

3- En centilmen aday olarak konuşma yapan “Seçimin kazananın biz olduk. Gönüllere girdik” diyen MHP Adayı İrfan Çıtak’a bu konuşmasından dolayı birlik ve beraberlik vurgusu yapmasından dolayı tebrik ederim.

 

4- En bonkör aday Yeniden Refah Partisi adayı Salim İçli. Projelerinde say say bitmiyor. Öğrencilerin ev kirası bile Yeniden Refah Partisi Belediyeciliğinde bedava.

 

5- En mücadeleci aday kısmına 2 adayı görüyorum. Birincisi teşkilatı görevden alınarak tek başına partisinin yükünü çeken Zafer Partisi adayı Nevin Yüce, ikincisi ise genç yaşında kendi ekibini kurarak bir yola çıkan ve “Ya Yeni Bir Yol Bulacağız, Yada Yeni Bir Yol Açacağız” diyen genç, dinamik ve çalışkan Bağımsız aday Serdar Kasal.

 

6- En kararlı aday; Evren Dinçer. Seçilmesi halinde “Nerede kalmıştık?” diyerek çalışmasına 5 yıl daha devam edeceğinden emin aday.

 

7- En istekli aday; İYİ Partili Tuğrul Karacaer. Diğer rakiplerine göre önceden çalışma yapan, yaptığı çalışmalar ile 35 Bin eve giren bu çalışması sonucunda muhtemelen fiziki olarak ciddi anlamda kilo veren aday.

 

8- En sempatik aday DEVA Partisi’nden Necati Coşkuner. Her kesimden herkes ile tanışan, her soruna bir DEVA var diyen aday.

 

9- En çıkış yapan ise HÜDAPAR adayı Nihat Özdemir.

 

31 Mart seçimleri öncesi bütün adaylara başarılar diler, seçimin kaybedeninin olmadığı kazananın Aksaray olduğu bir seçim olması ümidiyle hoşça ve dostça kalın.

 

Sandığa Giderek, Demokratik hakkınızı kullanmaktan asla çekinmeyin ve vazgeçmeyin. Oyunuzu kullandıktan sonra da oylarınızı takibi için sandık başında görev alın…

 

Not: 31 Mart günü sandıkların açılması ile AksaraySonDakika haber servisi olarak seçim öncesi, seçim sırası ve sonrasında gelişebilecek olayları anında buradan takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kimin Anketi Çıkacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?