Kimin Anketi Çıkacak

31 Mart Yerel seçimler için artık son düzlüğe girildi. Genel Başkanlar Aksaray’a teşrif etmeye başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 2 kere, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve HÜDAPAR Genel Sekreteri Şehzade Demir’in geldiği Aksaray’a,

Yarın 26 Mart 2024 Salı Günü AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın mitingi ile Aksaray’da görsel şölen beklenirken, 27 Mart 2024 Çarşamba günü bu seçim ve önümüzdeki ilk genel seçimde ciddi oy alması beklenen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın da Aksaray’a gelerek bir dizi çalışmalarda bulunması sonrasında siyaset artık adaylar üzerinde başlayacak.

 

Geçtiğimiz haftalarda KANAL 68 TV Programına konuk olan AKP Belediye Başkan adayı Evren Dinçer ile MHP Adayı İrfan Çıtak anketler üzerinden kendilerinin birinci olduğunu iddia eden anket sonuçlarını açıklamışlardı.

Öte yandan Haber Türk TV Yorumcularından Gazeteci – Yazar Gürbüz Evren’in açıklamalarıyla İyi Parti’nin Türkiye genelindeki potansiyeli belirlenirken, Aksaray’da Tuğrul Karacaer’in öne çıkışına dikkat çekmişti.

Yine Halk Tv’de yayınlanan bir programda da Aksaray için İYİ Parti adayı Tuğrul Karacaer’in anketlerde birinci çıktığı ifade edilmişti.

 

AKP Adayı Dinçer’in kendisinin yaptırdığı 5 kamuoyu araştırmasında birinci çıktığını, MHP Adayı Çıtak’ın kendisinin yaptırdığı anketinde ise Çıtak’ın birinci çıktığı ifade edilirken, ulusal bazda yayın yapan Haber Türk ve Halk Tv’de ise anketlerde İYİ Parti’li Karacaer’in birinci çıktığı söylenirken, İYİ Parti’li Karacaer’in yaptığı açıklamada ise “AKP ile İYİ Parti başa baş gittiğini” ifade etmişti.

 

Pazar günü sandıkların konulması ile birlikte 30 Büyükşehir olmak üzere 81 il, 922 İlçe, 397 Belde Belediye olmak üzere Türkiye’de toplam 1400 Belediye Başkanı seçilecek.

Aksaray’da ise 1 il, 7 İlçe, 14 Belde Belediye olmak üzere 22 Belediye başkanı mazbatalarını alacak.

 

Aday adaylık sürecinde şu ana kadar herhangi bir sorun, kavga, gürültü küçücük bir tartışma olmadan devam ederken, umudumuz seçim sonuna kadar bu şekilde kazasız, belasız devam eder ve noktalanır.

Aday adayları arasında tatlı anket atışması yaşanırken, en güzel anket ise halkın vereceği Demokratik Karar olacak. Seçim sonunda AKP’li Dinçer’in mi? MHP’li Çıtak’ın mı? Yoksa Haber Türk ile Halk Tv’de yayınlanan anket sonucu mu çıkacak şimdiden merak konusu olurken, 12 Mart sonuçlu Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak Ankara merkezli bir anket firmasının yayınladığı ankette ise AKP’li Dinçer’in birinci çıkarken, İYİ Parti’li Karacaer’in 2 puan geride Dinçer’i takip ettiği, MHP’li Çıtak’ın ise 3’üncü olduğu haberini yayınlamıştık.

Yine aynı Anket Firmasının Aksaray Son Dakika haber merkezi ile paylaştığı 24 Mart tarihli anket sonucunda ise AKP’li Dinçer ile İYİ Partili Karacaer arasındaki %2’lik puan farkının kapandığı gözlemlenirken, İYİ Partili Karacaer’in %0,2 bazda öne geçtiği ve bu sonucun sandığa ise %0,6 oranına kadar yükseleceği yönünde.

 

Sosyal Medya Anketinde MHP Önde

Sosyal Medya üzerinde Aksaray Son Dakika haber grubunda yaptığımız 2 günlük ankette ise 3219 sosyal medya kullanıcısının kullandığı MHP’li Çıtak birinci, İYİ Partili Karacaer ikinci, AKP’li Dinçer üçüncü çıktı.

Anketlerde en sağlam yeri CHP’nin olmakta. CHP her ankette 4’üncü çıkması gerçeği kaçırmıyor. Ancak anketlerde çıkış yapan parti ise Yeniden Refah Partisi’nin oy oranının yükselişe geçmesi ki; yazımın en başında da belirttiğim gibi bu seçimin önümüzdeki ilk genel seçimin en büyük çıkışını Türkiye Genelinde sandıklardan Yeniden Refah Partisi’nin alması bekleniyor.

 

Karacaer Çalışmasında Diğer Adaylarına Fark Attı

Yerel seçimlere bugünü saymaz isek kaldı 6 gün. İYİ Parti her yerde olduğu gibi Aksaray’da da aday adaylığına girmeden Aday belirlemesi Tuğrul Karacaer’in yoğun çaba ve çalışma içerisine girdi. Genel başkanları Meral Akşener’in ilk gelişinde Kapalı spor salonunu deyim yerindeyse tıka basa doldurması, ikinci geldiklerinde Aksaray tarihinin en kalabalık iftar buluşması ile Meral Akşener’i karşılayan İYİ’lerin adayı Karacaer’in bu seçimde ne kadar kararlı olduğunu göstermekte.

Her aday elbette dişini tırnağına takarak çalışırken, Tuğrul Karacaer ise diğer rakiplerine nazaranlar daha çok emek sarf eden aday olarak görülürken, en çok çalışan vekil ise Turan Yaldır, en çok çalışan il başkanı Sercan Belgemen ve en çok çalışan merkez ilçe başkanı ise Osman Yılmaz. En çok çalışan Belediye Meclis üyesi ve İl Genel Meclis üyesi adayları ise İYİ Parti adaylarıdır. En çok çalışan kadın ise Pınar İzgü’dür.

Açıkçası bu seçimi Tuğrul Karacaer olası kaybetmesi durumunda emeği ile seçmene dokunması ile seçimin kazananı olacak.

Seçimi Tuğrul Karacaer kazanırsa gerçekten çalışan aday kazanmış olacak.

SÖZLERİM YANLIŞ ANLAŞILMASIN. RAKİPLERİNE ORANLA EN ÇOK EMEK VEREN EN ÇOK ÇALIŞAN ADAY İYİ PARTİ ADAYI TUĞRUL KARACAER OLDUĞU İÇİN BU CÜMLELERİ YAZMAK BOYNUMUN BORCUDUR.

Bakalım Halkın Anketinde (Demokratik Hakkında) hangi aday çıkacak. Lütfen vatandaşlık görevimizi yerine getirelim ve sandığa giderek OY’umuzu kullanalım. Oy kullanma işlemi bittikten sonra da sandık başlarına giderek vermiş olduğumuz OY’ları takip etmeyi ihmal etmeyelim…

 

Not: Yarın ki  yazımda İlçe ve Belde Belediye Başkanlarının olasılıklarına değineceğim

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adam Olana Sorarlar Efendiler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?