Vali’nin Kararını Okul Müdürleri Yok Saydı

Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA
 
Okul Müdürleri ve Okul Yönetimi Öğrencileri Disiplin İle Tehdit Ettiler
Haber merkezimiz tarafından öğrenci velilerin istekleri doğrultusunda yaptığımız haber sonrasında 13 Ekim 2021 tarihinde Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu haklı gerekçeye kayıtsız kalmadı ve son noktayı koymuştu. O tarihte okuyucularımıza haberi “Veliler ve Öğrenciler Müjde” başlığı ile duyurmuştuk.
Okullarda öğrencilerin serbest kıyafet konusunda Aksaray Valiliğince alınan karar 12 Ekim 2021 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilirken, Milli Eğitim Müdürlüğü ise kararı okullara bildirmeye başladı.
6 Eylül tarihinde yayınladığımız “Velilerden Vali Aydoğdu’ya Haklı Çağrı” başlıklı özel haberimizde özellikle son sınıf öğrencilerine okul kıyafet konusunda anlayış istendiğini dile getirmiştik.
1 Ekim tarihinde İl Özel İdarede basın mensupları ile biraraya gelen Vali Aydoğdu’ya haber merkezimiz tekrar bu soru yöneltilmişti. Soru üzerine Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti; “Son sınıf öğrencilerin okul kıyafet konusunda bir görüşme yaparak, okulun performansını da bozmadan bu konuyu da görüşmek için toplantı düzenleyerek bir karara bağlamak isteriz. Okulların kılık kıyafet konusunda Milli Eğitim Bakanlığının insiyatifinde. Bu konuyu görüşerek kısa sürede karara bağlamak isteriz. Öğrencilerimizi çok iyi anlıyorum. Yeni gençlerimizi çok iyi anlıyorum.”
Vali Aydoğdu Son Noktayı Koydu
13 Ekim tarihinde haber merkezimiz Vali Aydoğdu ile yaptığı görüşmede konuyu tekrar dile getirmesi üzerine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu aldığı karar sonrasında okullarda kıyafet konusunda hiçbir öğrenci zorlanmayacağını belirterek İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü ise kararı okul müdürlerine iletmeye başladı.
Vali’nin Kararı Okul Müdürlerinin Umurunda Değil
Okullarda öğrencilere getirilen serbest kıyafet uygulama yazısına rağmen birçok okul müdürü Aksaray Valiliği tarafından alınan kararı hiçe sayarak öğrencilere baskı ve tehdit yaptgığı ortaya çıktı. Öğrenci velileri tarafından haber merkezimizin 0539 579 86 44 WhatsApp İhbar Hattımıza gelen ihbarlar neticesinde Aksaray Merkez Taşpazar Mahallesinde bulunan Piri Mehmet Paşa İlk ve Ortaokulu ile Aksaray Merkez Hacılar Harmanı Mahallesinde bulunan Necmiye Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürleri öğrencilere okul kıyafet konusunda tehdit ve baskı yaptığı iddia edildi.
Disiplin İle Tehdit Ettiler
Aksaray Merkez Hacılar Harmanı Mahallesinde bulunan Necmiye Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü ve yönetimi velilerin bulunduğu WhatsApp grubuna kıyafet ihlali yapılan öğrencilerin tek tek isimlerini WhatsApp grubundan yayınlayarak velilere; isimleri yer alan öğrenciler hakkında Disiplin soruşturması yapılacağı ile tehdit ettiler.

2021-11-03 06:36:37

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Skandal Sonrası ASÜ Geri Adım Attı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?