Tanık Diye İfade Aldı Sanık Olarak İşlem Yaptı

VARAN-2

BAKIN MÜFETTİŞİN YAPTIĞI KURNAZLIĞA

Özel Dosya Haber: Armağan ŞEN

 

2023 yılının Ekim sonu Kasım başlarında başlayan ve 2024 Ocak-Şubat arasında sonuçlanan Mustafa Yazıcı okulunda yürütülen soruşturmayı Müfettiş Cafer Kaya soruşturdu. İddialara göre okulda görevli TYP işçisi Ş.K. isimli kadına, okulda hizmetli olarak görevli olan Ş.Y. isimli şahıs tarafından sözlü tacize uğradığı, sözlü tacize maruz kaldığı iddia edilen mağdur kadın Ş.K.’nin durumu okul müdürü K.P.’ye bildirmesine rağmen müdür tarafından hiçbir işlem yapılmadığı iddia edilmişti.

Oysa okulda hizmetli görevlisi olan Ş.Y.’nin telefonda bir başkası ile tartıştığı ve o kişiye karşı “A..ına Koyduğum” dediği, yine olayın birebir şahitleri tarafındanda onaylanmasına rağmen müfettiş Cafer Kaya, okulda hizmetli görevlisi Ş.Y.’ye haksız yere ceza verdiği öğrenildi. Okulda hizmetli olarak görevli olan Ş.Y. isimli hizmetli okulda görevli TYP işçisi Ş.K. isimli kadına herhangi bir taciz, hakaret söyleminde bulunmadığı birçok şahit tarafından da doğrulandı. Gerçekleşen soruşturma sonrasında Müfettiş Cafer Kaya tarafından hazırlanan rapor sonucunda haksız yere Okulda Hizmetli olarak görevli Ş.Y. ve Okul Müdürü K.P. hakkında Kınama ve yer değiştirme istese de, bu isteğin geçersiz oldu.

 

Bakanlığa İtiraz Verildi, Müfettiş Cafer Kaya’nın Verdiği Ceza İptal Oldu

Okul Müdürü K.P. ve hizmetli Ş.Y. tarafından müfettiş Cafer Kaya’nın soruşturmayı objektif ve tarafsız davranmadığı, tanıkların ifadesine başvurmadığı iddiası ile itiraz edilmesi sonrasında Bakanlık Müfettişleri olaya el attı. Bakanlık müfettişleri tek tek olayla ilgili şahıslar hakkında ifadeler alırken, Müfettiş Cafer Kaya’nın ifadesine sıra geldi. Müfettiş Kaya, ifadesinde soruşturmada ses kaydının bulunduğu flash disk olduğunu söylemesi üzerine soruşturma dosyasında ise flash diskten ses kaydına kadar bütün delillerin bulunduğu öğrenildi.

 

Tanık Diye İfade Aldı Sanık Olarak Suçladı!…

Soruşturmayı yürüten Müfettiş Cafer Kaya okul müdürü K.P.’nin ifadesini olay tanığı olarak aldı. İfadesinde kadının şüpheli sözlü ifadesine rağmen derhal resmi işlem başlatan okul müdürü K.P., TYP işçisi Ş.K. isimli kadına “madem böyle bir olay oldu, neden daha önce söylemedin?” sorusuna Ş.K. isimli kadın ise sözlü olarak müdüre “Canım bugün söylemek istedi söyledim” dedi. Bu konuşmalar sonucunda okul müdürü K.P. derhal idari işlem başlatırken, kadının da hukuki haklarını savunması için karakola ifade verdirdiği ortaya çıktı. Hukuki soruşturmada şikayet sonucunda ise “Kovuşturmaya Yer Yok” kararı geldi.

 

Tüm bu işlemleri yapan okul müdürü K.P. olayın aydınlanması için çabalarken okulda olayla ilgili soruşturma için görevlendirilen müfettiş Cafer Kaya ise okul müdürü K.P.’nin ifadesini tanık olarak aldı. İfade sonrasında imzalanmasının ardından okul müdürü K.P. ifadesinin bir örneğini aldı ve örnek aldığı kağıtta ‘Tanık’ yazarken, Milli Eğitim Müdürlüğüne müfettiş Cafer Kaya tarafından yapılan soruşturmada ise K.P. isimli okul müdürünün ‘Tanık’ olan sıfatı ‘Sanık’ olarak değiştirilmişti.

 

Okul Müdürü Öğrencileri İçin Raporlu Olmasına Rağmen Görevdeydi!!!

Olay öncesinde okul müdürü K.P. kalp krizi geçirmiş ve tedavi görmüştü. O sırada ise okulda inşaat çalışması vardı. Okul Müdürü K.P. Raporu olmasına rağmen, istirahat etmeyi bir tarafa bırakıp, okuldaki ‘çocuklarım’ diye hitap ettiği öğrencilerinin sağlığını düşündüğü için iyi niyetli olarak raporunu bölerek okuldaki görevine başladığı ve öğrencileri için fedakarlık yaptığı haber servisimizin edindiği bilgiler arasında yer alıyor.

 

Memleketine Tayin İstiyor!!!

Girdiği birçok soruşturmada akla mantığa gelmeyecek durumlarda ceza veren Müfettiş Cafer Kaya’nın son olayından sonra ise Kırşehir’e gönderilmek istendi. Kırşehir’e gitmek istemeyen Müfettiş Kaya memleketi olan Niğde’ye tayinin yapılmasını Milli Eğitim yetkililerinden istediği iddia edildi.

 

Müfettiş Cafer Kaya’nın 22 Yıllık Öğretmene Hangi Gerekçe İle Ceza Verdiği, hangi istek ile bir sendika üye olmak istediği, hangi milletvekili hakkında neler söylediğini de önümüzdeki günlerde yayınlamaya devam edeceğiz….

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Müfettiş Yanlış Bilgiler Vermiş

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?