Bu Kaçıncı İntihar Yetkililer Hakkında Soruşturma Açılmalı

Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Mehmet-Necmiye Yazıcı Kız Meslek Lisesinde bir öğrencinin 3’üncü kattan aşağı atlayarak intihara teşebbüs etmesi akıllara yine aynı okulda geçtiğimiz yıllarda meydana gelen intihar olaylarını akıllara getirdi.

Olay; Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Aksaray Mehmet-Necmiye Yazıcı Kız Meslek Lisesinde meydana geldi. İddialara göre El Sanatları Bölümü 10’uncu sınıf öğrencisi S.T. isimli öğrenci ders halinde sınıfta iken bilinmeyen bir nedenden dolayı 3’üncü kattan aşağı atladı.Acılar içerisinde yerde çakılan genç kızın atladığını fark eden okul yönetimi ambulans ve polis ekiplerine bildirdiler. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kıza yaptıkları ilk müdahale sonrasında ambulansla ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan genç kızın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken, olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Öğretmen ve Öğrenci Derste Yalnızdı

Öte yandan Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre Ramazan Bayramı dönüş olması nedeniyle birçok öğrencinin okula gelmediği öğrenilirken, Perşembe günü El Sanatları dersinde sınıfta öğretmen ile intihara teşebbüs eden öğrenci S.T.’nin yalnız oldukları alınan bilgiler arasında.

Yetkililer Hakkında Soruşturma Başlatıldı mı?

Ders saatinde sınıfta bir öğrencinin intihara teşebbüs ettiği olay sonrasında Aksaray Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü konu hakkında herhangi bir soruşturma başlattı mı?

Lise öğrencilerinin olduğu bir okulda yüksek katlarında bulunan camlarında ‘Çocuk Kilidi’ olarak tabir edilen basit bir önlem dışında okul yetkilileri neden kalıcı bir önlem almadı?

Birçok intihar olaylarına sahne olan Aksaray Mehmet-Necmiye Yazıcı Kız Meslek Lisesinde okul yönetimi Rehberlik bölümüne gerekli önlem ve tedbirleri yer almadı mı?

Okul yönetimi çocuklarımızı güvenip gönderdiğimiz okulda neden bu tür olayları engelleyici tedbir ve önlemler almıyor?

Okul yönetim idare kadrosu okulu ve öğrencileri idare etmekte çaresiz kalmasına Aksaray Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü neden bir önlem ve soruşturma başlatılmıyor?

Öğrenci S.T.’nin intihar olayında ders saatinde sınıfta 1 öğretmen ile intihara teşebbüs eden öğrenci S.T. arasında herhangi bir olay yaşandı mı? Yoksa S.T.’nin intihara teşebbüs olayı farklı bir konudam mı?

Bütün bu soruların cevabı Aksaray Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul idaresi ve öğretmen hakkında yapacak soruşturma sonucunda ortaya çıkacak.

İntiharlarla Gündeme Gelen Okul

Aksaray Mehmet-Necmiye Yazıcı Kız Meslek Lisesinde meydana gelen bu intihar olayı akıllara yine geçtiğimiz yıllarda 2 ayrı öğrencinin intihar ettiği okul olan Aksaray Mehmet-Necmiye Yazıcı Kız Meslek Lisesi son yıllarda sürekli intihar olaylarının arttığı okul olarak da dikkat çekiyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mağazadan Televizyon Çalan Hırsız Yakalandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 1 1 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?