Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Dün ilimize gelen ve bir dizi çalışmalarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce haber servisimizin sorularını yanıtladı.

Z Kuşağı olarak adlandırılan gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce vatandaşlar ile fotoğraf çekinip, esnaflara hayırlı işler diledi.

Memleket Partisi’nin HDP’ye bakış açısına yönelik yapılan soru üzerine Muharrem İnce; “Memleket Partisi olarak bizlerin 6 şartı var. 1- Atatürk’ü tartışanla, Atatürk’le sorunu olan ve Atatürk’ü eleştiren hiç kimse ile asla bir araya gelmeyiz. 2 – Terörün her türlüsünü kınamak şartıyla PKK-İŞİD-FETÖ adı ne olursa olsun net çizgi çekmeyen hiç kimse ile işimiz olmaz. Rant elde etmeyeceksin. Irk-Din-Dil-Mezhep-Cinsiyet her ne olursa olsun ayrım yapmayacaksın. Bu şartlara uyan olursa herkesle oluruz” dedi.

İttifaklarda yer alacak mısınız? 3’üncü İttifak olacak mı sorusuna Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce; “Ne Cumhur ne Millet. Tek başına Memleket diyoruz. Şuan için bir ittifakta değiliz. Memleket Partisi olarak 50+1 alarak tek başına iktidar olacağız. Ancak durum ve şartlara göre gerekeni yaparak bu iktidardan kurtulacağız” ifadesine yer verdi.

Mülteci sorunu konusunda sorulan soruya ise “Bu misafirlik çok fazla uzadı” diyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Türkiye yol geçen hanı değildir. Türkiye büyük bir devlettir. Komşularında bir problem olduğunda kadını-yaşlısı ve çocuğuna yardım eder. Ama 20-25 yaşlarındaki insanlar ayağında spor ayakkabısı ile sınırdan koşa koşa girebiliyorsa, Doğu’dan giriş serbest batıdan çıkış serbest değil ise işte o zaman burada sorun var. Bu misafirlik çok fazla uzadı göndereceğiz. Komşularımızla barışacağız, Şam’a da Büyükelçi atayacağız. Afgan göçünü durduracağız. Bayramda gidipte 1 hafta Suriye’de kalıyorsa, sınırları kapatırız. Giden bir daha gelmez.”

Açıklamaların ardından Cuma namazını Ulu Camide kılan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ardından esnaf ziyaretinde bulundu. Aksaray İl Başkanlığı binasının açılışını yapan İnce burada verdiği mesajda ise; “Yapılacak ilk seçim sonrası Erdoğan’ı torunlarının yanına göndereceğiz. O artık torunlarını sevsin. Bu iktidardan kurtaracağız” ifadesine yer verdi.

0 0 0 0 1 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Güle Güle Nuray Hoca

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 1 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?