Müfettiş Kaya’nın 22 Yıllık Öğretmene Verdiği Ceza Herkesi Şaşırttı

Özel Dosya Haber: Armağan ŞEN

VARAN 4

SANDALYEYE SERT OTURMA CEZASI!!!

 

Müfettiş Cafer Kaya’nın HANGİ ÖZEL EĞİTİM KURUMU ile Ne gibi bir Bağlantısı var?

Hangi milletvekili hakkında neler söylediğini de yayınlamaya devam edeceğiz….

 

Geçtiğimiz hafta başlattığımız Milli Eğitim Müfettişlerinden Cafer Kaya hakkında Özel Dosya Haberlerimizi yayınlamaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yaptığı soruşturmalarda akla mantığa uygun olmayan ve insanlara haksız yere ceza isteyen Müfettiş Cafer Kaya hakkında ilginç bilgilere ulaştık. Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak müfettiş Kaya’nın şuan üyesi olduğu sendikadan daha önce neden istifa ettiğinin perde arkasını, yaptığı soruşturmada haksız yere Okul Müdürüne ve hizmetlisine ceza isteyen Cafer Kaya’nın bir soruşturma fiyaskosuna daha gazeteci Armağan Şen ulaştı.

 

Girdiği birçok soruşturmada akla mantığa gelmeyecek durumlarda ceza veren Müfettiş Cafer Kaya’nın son olayından sonra Kırşehir’e gönderilmek istendi. Kırşehir’e gitmek istemeyen Müfettiş Kaya memleketi olan Niğde’ye tayinin yapılması konusunda Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden usulsüz isteği olduğu ortaya çıkan müfettiş Kaya’nın aslında daha önce de yine kendine sendika üyeliği karşılığında makam istediğini dün yayınladığımız “Müfettiş Kaya Sendikasından Neden İstifa Etti” başlıklı haberimizde dile getirmiştik.

 

22 Yıllık Öğretmene Sandalyeye Sert Oturdun Cezası

Milli Eğitim Müfettişlerinden Cafer Kaya yine bir fiyaskoya imza attı. Aksaray Merkezde bir okulda bayan öğretmen ile erkek öğretmen arasında yaşanan olayda müfettiş Cafer Kaya haksız yere erkek öğretmene ve olaya birebir şahit olan bir başka bayan öğretmene ceza verirken, erkek öğretmene iftira atan bayan öğretmeni ise haklı buldu.

Olay; bir ilköğretim okulunda yaşandı. Bir bayan öğretmenin öğretmenler odasında kanepede uyuduğu sırada 22 yıllık erkek öğretmen dersi olmamasından dolayı öğretmenler odasında bulunan sandalyeye oturduğu sırada kanepede uyuyan bayan öğretmen uyandı. Uykusundan rahatsız edilen bayan öğretmen erkek öğretmen ile tartıştı. Daha sonra bayan öğretmen erkek öğretmeni “Hakaret, Tehdit ve Taciz” iddiaları ile şikayet etmesi üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü olayın soruşturması için müfettiş Cafer Kaya’yı yönlendirdi.

 

Olay hakkında soruşturma başlatan Müfettiş Cafer Kaya olayda her iki öğretmenin ifadesini aldıktan sonra olaya şahit olan bir başka bayan öğretmeninde ifadesini aldı. Olayın aslında erkek öğretmen sandalyeye sertçe oturması sonucunda çıkan ses nedeniyle bayan öğretmen rahatsız olup uyanmış ve ortada  bayan öğretmen tarafından iddia edilen “Hakaret, Tehdit ve Taciz” olayının yaşanmadığı olaya şahit olan bir başka bayan öğretmenin ifadesi ile ortaya çıkıyor.

 

Ancak skandallara imza atan müfettiş Cafer Kaya erkek öğretmene sandalyeye sert oturduğu için, olaya şahit olan diğer bayan öğretmene ise inanmadığından (kişisel kanaat getirerek) kınama cezası verirken, “Hakaret, Tehdit ve Taciz” iddiaları ile iftira atan bayan öğretmene ise hiçbir ceza vermediği ortaya çıktı. Erkek öğretmen ise yakınlarına “22 yıllık meslek hayatımda sandalyeye sert oturduğum için kınama cezası aldım” diyerek olayın şaşkınlığını yaşamaya devam ediyor. Olayın gerçeğe çıkmasının ardından Müfettiş Cafer Kaya’nın kararını öğrenen milli eğitim camiası ise kararı gülünçle karşıladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Müfettiş Kaya Sendikasından Neden İstifa Etti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?