Haber: Armağan ŞEN

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Aksaray Özel Eğitim Uygulama okulunda Otizim 5’inci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki T.E.’ye okulda gerçekleştirdiği iddia edilen şiddet olayının duyulmasının ardından Aksaray Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü derhal harekete geçerek soruşturma başlattı. Okula görevlendirilen 2 müfettiş tarafından ifadelerin sona yaklaşıldığı ve olayla ilgili raporunu Cuma gününe kadar tamamlanması bekleniyor.

 

 

Aksaray’da 21 Mayıs Salı günü yaşanan Aksaray Özel Eğitim Uygulama okulunda Otizimli öğrenciye şiddet iddiası Aksaray kamuoyuna bomba gibi düştü. Okulda bir servisin hostesi tarafından öğrencinin darp sonrası çekilen fotoğrafının ailesinin görmesinin ardından aile Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu hızla işleme alan Aksaray Cumhuriyet Savcılığı Emniyet güçlerini harekete geçirirken, olayın duyulmasının ardından Aksaray Valiliği olaya el atarak hızla işlem başlattı. Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından olayın idari soruşturması için 2 müfettiş görevlendirildi. Yaşanan olay sonrasında başta Aksaray Otizm Dayanışma Derneği ve Aksaray’da bulunan engelliler derneği ortak basın açıklamasında bulunurken, Aksaray Barosu ise olaya müdahil olduğunu açıkladı.

 

 

Aksaray Otizm Dayanışma Derneği Başkanı Cennet İnceöz olaya tepki göstererek basın açıklamasında bulundu. İnceöz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu çocuk otizm ve zihinsel engelli konuşamayan %90 üzeri Ağır engelli bir çocuktur. 12 yaşındadır. Polis okulunun arkasındaki Özel Eğitim Uygulama Okulu Otizm 5.sınıf öğrencisidir. 21.05.2024 Salı günü okulda bu hale getiriliyor. Bu fotoğraf Oradaki çalışan başka bir hostes tarafından teneffüste çekiliyor. Akşam üzeri çocuğun velisine atılıyor. Çocuğun ailesi öğretmenlere sorduğunda bunun gözlerinden kaçmış olabileceğini teneffüste olabileceğini söylüyorlar. Çocuğa teneffüste bakan hostes ise sınıftan ders öğretmeninden teslim aldığında 12.40 gibi çocuğu bu ṣekilde teslim aldığını 4.dersten çıkıṣta çocuğun suratının böyle olduğunu ifade ediyor.

 

 

Fotoğrafî çeken kiṣi saat 12.45 de okulun bahçesinde ṣok halinde bekletilirken bu fotoğrafı çektiğini belirtiyor aileye.Konuşamayan bir çocuktur beden ve ruh olarak kendini savunamaz düzeydedir. ağır darbe aldığından dolayı şoktadır. fotoğrafta da Bunlar çok nettir fotoğraf okulun bahçesi 12.45 de çekilmiṣtir. Polis ifadelerinde de daha önceden de bu çocuğun darp edildiğine dair ifadeler vardır şu anda. Ama henüz bir sorumlu ortaya çıkmamış veya çıkarılmamıştır. Bir kiṣi dahi açığa bile alınmamıṣtır. Bu çocuktan sorumlu olanlar o okulun içerisindedir. Biz dernekler olarak tarafız. Vicdanların kabul etmediği bu ve benzeri olaylarda aile ve Özel çocuklarımızın yanındayız.Aile şikayetçi oldu. Gerek adli gerek idari sorumluluların en ağır ṣekilde cezalandırılmasını istiyoruz”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ASD Yazdı ASÜ Skandaldan Döndü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?