AKP’li Dinçer’den Çocuklu Ailelere Müjdeli Haber

Haber: Armağan ŞEN

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in yeni dönem için planladığı projelerden olan Kreş ve Gündüz Bakımevi projesi Aksaraylı çocukların nitelikli bakım ve eğitim hizmetine erişim hakkına ulaşabilmesi için çocuklara eğitim de fırsat eşitliği sunacak.

 

 

Şehrin birçok noktasına yapılması planlanan Kreş ve Gündüz Bakımevleri çocukların her türlü bilişsel, sosyal, duygusal ve akademik gelişimini destekleyen faaliyetler ve etkinlikler yapmaya uygun biçimde tasarlanacak. Çocukların fiziksel, zihinsel ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlamak için 5 yıllık görev süreci içerisinde İstiklal Mahallesine şehrin en kapsamlı Çocuk Eğlence Merkezini hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bir alışveriş merkezi içerisinde hizmet veren Çocuk Eğlence merkezinin de işlevselliğinin ve fonksiyonlarının artırılmasını sağlamıştı.

 

 

Her yaş grubundan vatandaşa yönelik sosyal ve kültürel projeler hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kadın Aktivite Merkezlerinin içerisinde de çocukların verimli zaman geçirebileceği mekanlar oluşturdu. Çocuklar için birbirinden renkli yeni projelerinde hayata geçireceklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Biz göreve geldiğimizden bugüne projelerimizi vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda planladık. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz tüm projelerimiz ile toplumsal ihtiyaçları karşıladık. Geldiğimiz süreç bize gösterdi ki her zaman önceliğimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçları olmalıdır.

 

 

Kreş, gündüz bakımevi ve anaokulu, çocukların gelişimi için olduğu kadar, ebeveyn sorumluluk paylaşımı ve kadınlar için istihdama ve toplumsal alanlara katılabilmesi için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu anlayışla planladığımız projemizi şehrimizin birçok noktasında hayata geçirerek ailelerimizin çocuklarını güvenle emanet edecekleri mekanlar oluşturacağız. Kadınlarımızın sosyal hayata daha aktif katılım sağlamalarına imkân hazırlayacağız” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yücel’den Berat Kandili Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?