İş Adamları Mesajı Verdi

Dün akşam bir otelde düzenlenen “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” programına yüzlerce işadamı katıldı. Aksaray’ın ekonomisine katkısı olanlar ile yapılan programda bilindik manzaralar. Her toplantıda olduğu gibi konuşmacılar konuşmalarını gerçekleştirdi, sonra ise iş adamları onure edildi.
Seçimlere de son düzlük kalırken, dikkatler siyasilerin konuşması ve katılımcıların konuşan siyasileri alkışları ile verdikleri mesajlar en önemli ayrıntıdır benim için.
Ekonominin can damarı olan ve yükü çeken işadamları siyasilere nasıl bir mesaj gönderecek merakı ile beklemeye ve konuşmacıların konuşması öncesi ve sonrası alkış seslerinin tonu belli etti aslında.
İlk siyasi konuşmacı İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel yaptı. Ardından MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, 3’üncü konuşmacı AKP Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, son konuşma ise AKP Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz…
İşadamları tarafından en çok alkışı MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı alırken, ikinci alkış İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’e, üçüncü alkış AKP Milletvekillerinden Cengiz Aydoğdu’ya gelirken, alkış bile sayılmayacak ses ise AKP Milletvekili İlknur İnceöz’e geldi.
Alkış seslerinden ve katılımcıların konuşmacıları dinleme şekline baktığımda; sessiz kalan net mesaj şuydu; “Artık bizler siyasileri dinlemek istemiyoruz. Sizler siyasetinizi burada konuşmak yerine maaliyet fiyatlarını düşürmek için ekonomi modeli belirleyin.
Her ne kadar sizler ekonomide anlamasanızda bizlerin cevabı iktidar çok yoruldu haliyle bizlerde yorulduk. İktidar biraz dinlensin. Yerel seçimde oyumuzun rengi çoğunluk olarak MHP. Bir kısım arkadaşlarımız İYİ Parti’ye oy verecek. Ama AKP’ye çok az da olsa oy gidebilir” mesajı net olarak anlaşıldı.

Bu SEFER Farklı…
100 günü aşkındır meydanlarda yer alan ve en çok çalışan aday olarak gözlemlenen MHP Adayı Sefer Alkan bitmek bilmeyen enerjisi ile çalışmalarını son sürat devam ettirirken, son düzlükte bu çalışma temposunu daha da artırdı.
Uzun zamandır Aksaray Belediye Başkanlık özlemini çeken MHP, birliktelik mesajı ile ve 4 koldan çalışmaları ile sanki bu seçim farklı bir seçim olacak gibi. 
Aksaray’da daha önce kazandıkları Aksaray Belediye Başkanlık koltuğunu sanki bu SEFER AKP’nin elinden alacak gibi. 
Her siyasi partinin anketler yaptırdığını sağır sultan bile duyarken, hiçbir zaman siyasi partilerin anketlerine inanmam. 
En güzel anket sözlü olarak konuşulan ortamlar ve kişilerin parti isimleri ya da adaylar için söyledikleri cümlelerdeki mesajlar. 
Cumhur İttifakı kanadı MHP’nin bu SEFER Aksaray Belediye Başkanlığını kazanacak gibi görünüyor. Son günlerde bir sıkıntı olmaz ise hayırlı olsun diyebiliriz.

İYİ Parti Sahada, CHP Nerede?
31 Mart Yerel Seçimlerinde Güç Birliği yapan İYİ Parti ve CHP, İYİ Parti adayını desteklerken, Belediye Meclis üyeliğinde ise fermuar sistemi ile CHP’liler İYİ Parti listesinde yer alarak İYİ Parti üyesi seçildiler.
Adaylığı açıklandıktan sonra çalışmalara başlayan sıcaklığı, samimi davranışı ve kendine olan inanışı ile vatandaşlarla buluşan Özhan Türemiş’i görüyorum ki; ittifak ortağı CHP yalnız bırakmış gibi. 
Birkaç çalışmada yer alan CHP’liler nedense Özhan Türemiş’in yanında yer almıyor. Oysa CHP kanadından İYİ Parti Aksaray Belediye Meclis üyeliğine yazılan isimlerin Türemiş’i yalnız bıraktığını görüyorum. 
Bunun sebebi acaba CHP aday çıkarmayarak rahat bir nefes almayı düşünürken, alacağı 2-3 Belediye Meclis üyesi ile de “bakın biz Belediye’de yer aldık mı?” diyecek.
AKP Kazanırsa Sürpriz Olur…
Aksaray’da AKP’ye daha önce oy veren seçmenin tepkilerini açık açık görüyoruz. Ekonomik bunaltılar, mevcut AKP’li başkanın yanlışları, AKP’li adayın ise Aksaray’ın sorunlarına tam hakim olamaması, zaman zaman seçmenlere ters cevap vermesi AKP’nin oylarının erimesine neden oluyor. Bir de parti içerisinde yaşanan gruplaşmalar AKP’nin kaybına neden olacak. Açıkçası bu seçimde AKP kazanırsa büyük sürpriz yaşanır…

2019-03-20 17:12:04

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İstismar Savunucuları

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?