a

Dinçer’in Paylaştığı Resimdeki O Detay

Aksaray’ın AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer’in  16 Nisan tarihinde yayınladığı fotoğraftaki detay dikkat çekti.

""
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer Ramazan ayı dolayısıyla Aksaray genelinde ve Aksaray dışında yaşayan Aksaraylılara pide ve Aksaray Tahinlisi dağıtarak reklamını yapmaya bu yılda devam ediyor. Dağıtılan pide ve tahinliler vatandaşlara verildiğinde ise Reklam Kokan hareketler ile fotoğraflanıyor. 
Zaman zaman ise aynı sokakta bulunan bazı evlere Aksaray Belediyesi tarafından dağıtılan ikramlar verilirken, bazılarına ise verilmiyor.
""
 
Aksaray Belediye Başkanı Dinçer’in Aksaraylılara dağıttığı Tahinli ve Pide ikramlarının yapıldığı fırında bulunarak inceleme yaptığı fotoğraftaki o detay bazı vatandaşların ve fırıncı esnafında tepkisini çekti. 
Evren Dinçer’in Facebook Sosyal Medya Resmi sayfasında 16 Nisan tarihinde yayınladığı "Somuncu Baba’nın şehrinde kimse aç ve açıkta kalmaz. Her gün farklı mahallelerimizde ve köylerimizde ramazan pidesi, tahinli ve iftar yemeği dağıtıyoruz. Hepinize afiyet olsun. 
Allah bizi bir ve beraber kılsın. Hayırlı iftarlar." başlıklı fırında çektirilen fotoğrafa bazı kesimler tarafından tepki yağdı.
""
Oysa yazılı kural olarak beliritilen İş Sağlığı ve Güvenliği Mutfak Personeli Talimatının 15’inci Maddesinin A bendinde "Mutfak alanının hijyeni ile ilgili olarak; Mutfağa girecek ziyaretçilerin bone, galoş (veya hijyen paspası) ve ziyaretçi önlüğü kullanmalarının sağlanması" kuralı yer alırken ve bu nedenle geçtiğimiz yıllarda ülke genelinde birçok fırıncıya ceza yazılırken, Belediye Başkanı Dinçer’in bonesiz fırında bulunması tepkileri artırdı. Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-04-26 15:17:04

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Şirinlerden 23 Nisan Kutlaması

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi