Dinçer Aksaray’a Yeni Kazanımları Tek Tek Açıklıyor

Haber: Armağan ŞEN

 

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Endüstri Meslek Lisesi’nin taşınma işleminden sonra Selçuklu Külliyesi bulunduğu park alanı ile birlikte Aksaray’ın en büyük meydanının burada inşa edileceğini açıkladı.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, inşaatında belli bir aşama kaydedilen ve sona yaklaşılan Selçuklu Külliyesi’ni inceledi. Belediye Başkanı Dinçer’e belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Selçuklu Külliyesi’nde minareler ve eklenti binalar tamamlanma aşamasına gelirken Külliye Camisi iç kısımlarında sıva işlemine geçildi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çok yakın bir zamanda şehrin simgesi haline gelecek Selçuklu Külliyesi’nin tüm ihtişamı ile ortaya çıkacağını bildirdi.

Külliye inşaatını yakından takip ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dinçer, Endüstri Meslek Lisesi’nin taşınma işleminden sonra lise bahçesi ile Selçuklu Külliyesi’nin bulunduğu alanın bir bütün haline geleceğini kaydederek “İşte burası, şehrimizin yeni ve en büyük meydanının yer alacağı alan olacak” açıklamasında bulundu.

 

Yakın zamanda konu ile ilgili somut adımların atılacağını işaret eden Belediye Başkanı Dinçer, “Lisemizi uygun bir yere taşıdığımızda bu bölgeye, şehrimizin en büyük meydanını inşa etmeyi planlıyoruz. Projemizin içinde kapalı otoparka yer veriyoruz. Çevre düzenlemesi ve peyzajı ile etkileyici bir alan oluşturacağız.

Bu proje şehrimizin sosyal ve kültürel hayatına doğrudan etki edecek. Yapacağımız meydan ile yeni bir şehir merkezi, yeni bir çekim noktası, yeni bir etkileşim alanını Aksaray’ımıza kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dinçer’den Bir Hizmet Daha

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?