Yazıklar Olsun Sizin Gibi Yetkililere İstifa Edin

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan ısıtma sistemlerinin çökmesi sonucunda hastane içerisinde sıcaklık 14 dereceye kadar geriledi. Vatandaşlar isyan etti.

Dün gece Aksaray’da dışarıdaki hava sıcaklığı -13’ü gösterirken Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ısıtma sistemlerinin bilinmeyen bir nedende dolayı çökmesi sonucu Çocuk Poliklinliniklerin bulunduğu binada oda sıcaklıkları 14 dereceye kadar düştü. Duruma isyan eden birçok vatandaş yetkili bulmakta zorlandı.

Sadece Çocuk Polikliniklerinde değil, genel olarak 3 gündür ısıtma probleminin yaşandığı öğrenilen Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktor odalarındaki sıcaklık dahi 13 dereceleri gördü. Doktorlar ekstra ısınmak için çare ararken, çaresiz vatandaşlar ise çareyi kendi yöntemleri ile çözmeye çalıştı.

Dün gece Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi genelinde yaşanan ve en çok etkilenen Çocuk servis bölümü ise vatandaşı isyan noktasına getirdi. İktidar partisine yaranmak biran önce açılışa yapılması için apar topar taşınılan Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan aksaklıkları geçtiğimiz yıllarda haber olarak paylaşmıştık. Tavanının akmasından, defolu ürünlerin kullanıldığı Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3 gündür süren ve dün ise adeta nirvana’ya ulaşan ısı sisteminin çöktüğü iddiası ile yeterli sıcaklık verilemeyen hastanede vatandaşlar başta Hastane başhekimi, müdürü olmak üzere tüm yetkililere isyan ederek; İstifaya çağırdılar.

Öte yandan olumsuzlukları bitmeyen Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yine iddialara göre hastalara serum verilemediği de konuşulan bir başka iddia olarak dillendirilmeye devam ederken, başta AKP Aksaray Milletvekillerinin umursamaz tavrı, muhalif vekillerin çaresiz kalması, muhalefet parti il başkanlarının süt dökmüş kedi misali susması vatandaşın çilesini ikiyi katlıyor.

0 0 3 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Özellikle Geceleri An Be An Görevdeyiz

HIZLI YORUM YAP

0 0 3 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?