Haber Servisimize Tehdit ve Hakaret Yağdıran AKP’li Başkan Ceza Aldı

Haber: Armağan ŞEN

2019 yılında Taşpınar Belde Belediye Başkanı AKP’li Metin Dağ tarafından ‘Engelli Yurttaşı Belediye Otobüsüne Bindirmediği’ iddiası ile yayınladığımız haber sonrasında haber merkezimize tehdit ve hakaretlerde bulunan Belediye Başkanı Metin Dağ hakkında şikayetçi olmuştuk.

Aksaray Cumhuriyet Savcılığı tarafından “Tehdit, Hakaret, Kişilerin Huzur Ve Sükununu Bozma” iddianame ile açılan ve Aksaray Adliyesi Asliye Ceza Hakimliğinde görülen dosya sonrasında gerekçeli karar açıklandı. O dönem Ajans AHA olan şimdi ise Aksaray Son Dakika Haber merkezine hakaret ve tehditte bulunan Taşpınar Belde Belediye Başkanı AKP’li Metin Dağ yapılan yargılama sonrasında ceza aldı.
Basit tehdit suçunu işlediği anlaşılmakla eylemine uyan TCK 106/1-2 cümlesi gereği suçun işleniş şekil ve özellikleri, suçun işlendiği zaman-yer, suç konusunun önem ve değeri, failin güttüğü amaç ve saik nazara alınarak takdiren ve tercihen 500,00 TL Adli Para Cezası İle Cezalandırılmasına yine hakaret eylemi yönünden TCK’nun 125/2 maddesi delaletiyle 125/1. maddesi uyarınca, suç konusunun önem ve değeri, suçun işleniş şekli birlikte değerlendirilerek takdiren ve tercihen 1.500,00 TL adli para cezası ile cezalandırılmasına toplamda ise 2000 Lira adli para cezası ile cezalandırıldı.

0 0 0 0 1 1

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP Sus Pus Oldu Memleket Partisi Tepki Gösterdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 1 1

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?