Ağır Kıyım Yaptı, Erel Gönül Aldı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Geçtiğimiz aylarda Özhan Türemiş’in İYİ Parti Aksaray İl Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından İl Yönetimi içerisinde yapılan seçimde Faruk Ağır il başkanı seçilmişti.

İstifa eden İl Başkanı Türemiş’in gölgesinde İl başkanı seçilen Faruk Ağır göreve gelmesinin ardından il yönetim listesinde adeta kıyım yaptı.  16 Kasım 2021 tarihinde Parti il binasında gerçekleşen seçim sonrasında oy çoğunluğu ile yeni il başkanı seçilen Faruk Ağır, görevinden 1 hafta sonra kendisine rakip olan Pınar İzgü’yü, Pınar İzgü’yü destekleyen Serdar Boysak ile Tolga Kılıç’ı İl Divan Kurul üyeliğinden aldı.

Faruk Ağır’ın bu hamlesi sonrasında ise 3 önemli ismi küstürmek istemeyen İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ise sahip çıkarak; ‘Fahri Danışmanlık’ görevi verdi.

Eski il başkanı Özhan Türemiş’in gölgesinde il başkanlığı yapan ve siyasi kulislerde adından bahsedildiğinde ‘Gölge Başkan’ lakabı ile anılan Faruk Ağır’ın bu kıyımı parti içerisinde de tepkilere neden oldu. Aksaray’da bir çıkış yakalayan İYİ Parti’de Ağır’ın bu hareketi sonrasında Türemiş grubunun, Erel grubuna adeta kılıç çektiği iddiaları sıkça konuşulmaya başlandı.

Öte yandan İYİ Parti Aksaray teşkilatındaki bir diğer grubu Davut Menki grubuna yakın isim olan Cumali Kandemir’in ise bakkal da üye kaydı yapması parti teşkilatı içerisinde konuşulan ve en çok tartışılan bir başka konu oldu. Siyasi Parti’nin üye kayıt formunun bakkallara kadar düşmesine tepki gösteren bir grup İYİ Partili İl Başkanı Ağır’ı göreve davet ederek; “O üye kayıt formu veresiye defteri değildir. Derhal o üye kayıt formu oradan alınmalı. İYİ Parti’nin üye formu ayaklar altına alınamaz. Bizler Türkiye’yi yönetmeye talip olan bir parti iken üye kayıt formlarının bakkalarda ayak altında durması bizleri rahatsız ediyor” serzenişinde bulunuldu.

İYİ Parti Aksaray teşkilatında kıyım yapan Faruk Ağır’ın  Davut Menki grubuna yakın isim olan Cumali Kandemir’e verilen üye kayıt formunu alıp almayacağı konusunda ne yapacağı düşünülürken, siyasi kulislerde en çok dillendirilen ‘Gölge Başkan’ sıfatından ne zaman kurtulacağı ise  merak konusu oldu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Göçük Altında Kalan 1 Kişi Hayatını Kaybetti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?