Devletin 10 Ton Kömürü Kime Verildi

ÖZELHABER: Armağan ŞEN

Aksaray’ın Eskil ilçesinde yer alan İkizce İlkokulu’nda yaşanan iddialar yenilir yutulur değil.

Okul’a doğalgaza geçen meslek lisesinden gelen ek kömürler sonrasında devlet tarafında okulun daha önce yakıt için verilen ve depoda bulunan kömürleri kim ya da kimlere verildiği soru işareti olurken, ilçe halkı tarafından A.G. ve O.T. isimli şahıslara verildiği iddia ediliyor.

 

Okulda sınıf öğretmen olan ve aynı zaman da vekaleten müdür olarak görev yağan Emet Kaban isimli şahsın okulun daha önce yakıt için devlet tarafından verilen 10 ton kömürün 2 Aralık tarihinde okulun yakıt deposundan A.G. ve O.T. isimli şahıslara verildiği iddia ediliyor. Devletin malını hesapsız şekilde ve sebepsiz yere 2 şahısa verilmesi ilçe halkının da tepkisine neden oluyor. Öte yandan vekaleten müdür olarak görev yapan öğretmen Emet Kaban’ın abisinin Eskil Kaymakamının koruma polis yaptığı ve geçtiğimiz yıllarda ailesinin karıştığı bir kavgada vatandaşa silah çektiği hafızalardaki yerini koruyor.

 

Devlete ait olan 10 Ton kömürün akıbeti konusunda başta Eskil Kaymakamlığı olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün soruşturma açıp açmayacağı ise şimdiden merak konusu oldu. Gerçek Haber Gazetesi olarak konunun takipçisi olarak, önümüzdeki günlerde konu hakkında daha fazla detaylar ile gündeme taşıyacağız.

Sehven yapılan kelime ve ablam hatası sonucu Haberimizde düzeltme yapılmıştır. 

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Siyaset Arenası’nın İlk Konuğu Çelen Oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?