Bir Öğretmen 3 Ayrı Okulda Taciz İddiası

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Merkezde farklı tarihlerde ve farklı okullarda birçok kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen öğretmenin halen görevde olması birçok soru işaretini beraberinde getiriyor.

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgiler ve gelen iddialar yenilir yutulur değilken, Aksaray Cumhuriyet Savcılığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu soruşturmayı kısa sürede tamamlanarak sağlılık sonuç dört gözle beklenmekte.

Necmiye Mehmet Yazıcı Kız Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde kız öğrenciyi hem sözlü hem de whatsap mesajları ile taciz ettiği iddiası ile gündeme gelen öğretmen H.H.A. isimli şahsın soruşturması bir sonuca bağlanmadığı iddia edildi.

 

 

Bu olayın üzerinden bir yıl geçmemişti ki Atatürk Anadolu Lisesinde yine aynı şahıs ve aynı iğrenç iddialarla gündeme geldi. Bu sefer birden fazla öğrencinin taciz iddiaları ile öğretmen hakkında soruşturma açıldığı iddia edildi. Soreuşturma selayeti açısından şahıs il dışına görevlendirildi. İl dışında kalma süresi dolunca da tayin isteyip tekrar ilimize geldi.

Yine Aksaray Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde çalışmakta. Taciz iddiaları ile suçlanan öğretmen çalıştığı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kız öğrenciyi odasına alarak soruşturmaya konu olan iddialara göre taciz içerikli konuşmalar yaptığı konuşmasında “seni çok güzel buluyorum, senin her ihtiyacını karşılarım, seninle erotik filimler izlemek istiyorum …” gibi cümlelerle taciz ettiği iddia edilmekte.

 

Konuyla ilgili Aksaray Cumhuriyet Savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı ve il Milli Eğitim Müdürlüğün de soruşturma aşamasında olduğu öğrenildi. Bu derece vahim ve endişe verici bir soruşturmanın kısa sürede tamamlanmaması birçok öğrenci ve velinin de aklında soru işareti kalmaya devam ediyor.

Soruşturmanın sonuçlanmaması veliler ve öğrencilerde “Kaç kız öğrenci daha  psikolojik ya da biyolojik olarak zarar görmeye devam edecek? Bu vatandaş bu mesleği hala yapmaya devam mı edecek?” sözlerle yetkililere çağrıda bulundular.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Bir İlk Çocuk Spor ve Anaokulu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?