Aksaray’da Kapanan Kursların Tam Listesi

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

Dün yayınladığımız “Aksaray’da 19 Özel Öğretim Kursu Hakkında Kapanma Kararı Çıktı” başlıklı haberimizin ardından siz okuyucularımızdan Kurs isimlerinin yayınlanması için gelen yoğun talep üzerine Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda para cezası alan ve kesin olarak kapanan 19 kurs ile ve para cezası alan 2 kursun isimlerini öğrendik.

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından geçtiğimiz hafta Aksaray’da faaliyet gösteren Özel Eğitim Kurumları (Kurslar eski deyimle dershaneler) hakkında yapılan denetimler sonucunda 19 kurs hakkında kapanma kararı çıktı. Kapanma kararının üniversite sınavlarına sayılı günler kala verilmesi nedeniyle öğrencilerin mağdur olmaması için kursların Pazartesi günü kapatılacağı öğrenildi.

 

 

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği özel bilgiler ışığında ilimizde eğitim sektöründe faaliyet gösteren eski adıyla derhane şimdiki statüsü ile kişisel gelişim olarak adlandırılan kurslar hakkında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı müfettişler tarafından günlerce yapılan sıkı denetim sonrasında karar açıklandı. Açıklanan karar sonrasında Aksaray’da 19 Eğitim kursu hakkında kesin olarak kapanması istendi.

 

Yapılan denetimlerde 3’ten fazla ikaz alan ve ikazları yerine getirmeyen 19 Eğitim Kurumunun kapatılmasına kesin olarak karar verildi. Kapanma kararları arasında yer alan kurslar hakkında alınan kararda, sigortası işçi çalıştırmak, çalıştırılmasına müsade edilmeyen öğretmen çalıştırmak, vergi borcu olması, alan dışı ders eğitimi vermesi başta olmak üzere soruşturmada birçok eksiklikler bulundu.

 

 

Kapanan kursların başka isim ve kurucu ile açılıp açılmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanırken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kapanma kararının o Kişisel Gelişim Kurslarında eğitim gören öğrencilerin üniversite sınavlarına kısa süre kala mağdur olmamaları için kurslara bu hafta kapanma kararları tebliğ edilirken, kapanma uygulamalarının Pazartesi gününden itibaren uygulanacağ öğrenildi.

 

 

İşte Kapanan Kursların Tam Listesi

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan sıkı denetimler sonucunda kapanma sebepleri şu şekilde sıralandı; Bazı kursların; Milli Eeğitim öğretmenlerinin çalıştırılması, bazı kursların eşleri adına kurum açmaları, bası kursların; kurslarda ders anlatmaları yasak olmasına rağmen ders anlatmaları, bazı kursların okuldaki öğrencileri kendi kurumlarına kayıt etmeleri ve ya not ile öğrenci kayıt etmedileri, bazı kursların öğrencilere alan dışı eğitim vermeleri, bazı kursların öğrencileri sistemde göstermeyip vergi kaçırmak, bazı kursların sigortasız ve onaysız öğretmen çalıştırmaları olarak kayıtlara geçti.

Yapılan denetimler sonucunda Dinamik kurs ve Akıl küpü Kişisel Gelişim Kursları para cezası alırken, bu kurslar hakkında kapanma cezası olmadı.

 

Para Cezası Alan ve Kesin Olarak Kapanan Kursların İsimleri ise şu şekilde;

Selçuklu kişisel gelişim,
Kuşatan özel öğretim,
Bilgi Denizi kişisel gelişim,
Aydın kişisel gelişim,
3m Rota,

 

ADT Prestij kişisel gelişim,
Alfa kişisel gelişim,
Umut,
Sen (Sultanhanı) kişisel gelişim,
Avrupa Dil Kişisel Gelişim ( iki şube),

 

Yeni Sistem Kişisel Gelişim,
Anka kişisel gelişim kursu,
Erdoğan Kars Kişisel Gelişim,
Güven Fen Bilimleri kişisel gelişim,

 

Doğru Tercih kişisel gelişim,
Final kişisel gelişim,
Vizyon Kurs (viafen).

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da 19 Özel Öğretim Kursu Hakkında Kapanma Kararı Çıktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?