Aksaray’da 19 Özel Öğretim Kursu Hakkında Kapanma Kararı Çıktı

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından geçtiğimiz hafta Aksaray’da faaliyet gösteren Özel Eğitim Kurumları (Kurslar eski deyimle dershaneler) hakkında yapılan denetimler sonucunda 19 kurs hakkında kapanma kararı çıktı. Kapanma kararının üniversite sınavlarına sayılı günler kala verilmesi nedeniyle öğrencilerin mağdur olmaması için kursların Pazartesi günü kapatılacağı öğrenildi.

 

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği özel bilgiler ışığında ilimizde eğitim sektöründe faaliyet gösteren eski adıyla derhane şimdiki statüsü ile kişisel gelişim olarak adlandırılan kurslar hakkında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı müfettişler tarafından günlerce yapılan sıkı denetim sonrasında karar açıklandı. Açıklanan karar sonrasında Aksaray’da 19 Eğitim kursu hakkında kesin olarak kapanması istendi.

 

Yapılan denetimlerde 3’ten fazla ikan alan ve ikazları yerine getirmeyen 19 Eğitim Kurumunun kapatılmasına kesin olarak karar verildi. Kapanma kararları arasında yer alan kurslar hakkında alınan kararda, sigortası işçi çalıştırmak, çalıştırılmasına müsade edilmeyen öğretmen çalıştırmak, vergi borcu olması, alan dışı ders eğitimi vermesi başta olmak üzere soruşturmada birçok eksiklikler bulundu.

 

Kapanan kursların başka isim ve kurucu ile açılıp açılmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanırken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kapanma kararının o Kişisel Gelişim Kurslarında eğitim gören öğrencilerin üniversite sınavlarına kısa süre kala mağdur olmamaları için kurslara bu hafta kapanma kararları tebliğ edilirken, kapanma uygulamalarının Pazartesi gününden itibaren uygulanacağ öğrenildi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Veli
    2 hafta önce
    1 0

    Kapanan eğitim kurumlarının isimlerini paylaşmanızı isterdik çünkü kime güvenecez

Sıradaki haber:

Otizmli Çocuk Olayında Aksaray Valiliği Zaman Kaybetmedi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?