a

Vali Aydoğdu Yanlıştan Erken Döndü

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açıklanan Normalleşme Sürecinin ardından kamuda Çalışma saatini valilere bırakırken esnafın ise yine derdine derman olmadı. 
""
Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Normalleşme Sürecinin ardından esnafın ve binlerce vatandaşın gözü kulağı Erdoğan’ın yapacağı açıklamadaydı. Erdoğan’ın yaptığı normalleşme açıklaması Aksaray’da bulunan esnafı sevindirmeyi bir yana düşündürmeye devam ettirdi. 
Esnaflar bir yandan ev ve dükkan kiraları bir yandan da hayatlarını idam etmesi için normalleşme açıklaması beklerken, Aksaray gibi kırmızı ve turuncu listelerde yer alan Cafe, Restaurant, Çay Bahçesi, lokanta, kahvehane gibi uzun zamandır kapalı kalan iş yerleri maalesef açılmadı.
""
 
Erdoğan tarafından yapılan açıklamada kamuda çalışma düzenini valilere bırakırken;
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu kamu personellerine, Erdoğan’ın açıklamasından dakikalar sonra çağrıda bulunarak normalleşme sürecine başladığını ve mesailerin 08:00 ile 17:00 arasında olduğunu duyurdu. 
Vali Aydoğdu’nun açıklamaları sonrasında hem Özel sektör hem kamu çalışanları isyan noktasına geldi
Kamuda tüm Türkiye gibi Aksaray’da normalleşme süreci başlarken, esnaflar ise; "Neden bizlerde Türkiye gibi normalleşmeye dahil edilemiyoruz" ifadesine yer verdiler.
Öte yandan kamu personeli ise "Bu nasıl iş; özel sektör kapalı kamu sektörü açık. Korona Virüs Özel Sektöre vuruyorda, kamu çalışanında zırh mı var da  bulaşmıyor" diye isyan ettiler. 
Tepkiler artınca Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu kamu personellerine uyguladığı normalleşme sürecini tekrar geriye çekerek Kamu’da çalışma saatlerini yeniden 10:00 – 16:00 olarak uygulamaya karar verdi. Vali Aydoğdu’nun yanlıştan kısa sürede dönmesi sonucunda kamu personelini de sevindirdi. Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-02 15:33:13

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bu Tedbirler Kaosa Yol Açar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi