Okul Kıyafeti Yok Diye Okuldan Atmak İstedi

ÖzelHaber: Armağan ŞEN 

2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı Aksaray’da yine sancılı başladı. Heyecanla obinlerce öğrenci ve binlerce öğretmen okullarına giderken, yeniden okul heyecanı sardı.

 

Trafik her yıl olduğu gibi okulların ilk açıldığı gün yoğunluk yaşanırken, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri gerek okul önlerinde ve gerekse trafikte yoğun güvenlik önlemleri aldı.

 

Bazı okullarda yaşanan küçük gerginlikler, bazı kendini bilmez öğretmenler ise öğrenciler ve veliler üzerinde ilk gün deyim yerindeyse Psikolojik Otorite kurmaktan kendini alamadılar.

 

Okul Kıyafeti Yok Diye Öğrenciyi Okuldan Göndermek İstedi!!!

Aksaray Merkezde bulunan Hüseyin Cahit Korkmaz Sağlık Meslek lisesinde yaşanan olay ise pes dedirtti. İsmi alınamayan bir öğretmen okul öğrencilerinde E. İsimli kız öğrencinin okul kıyafeti olmadığı için öğrenciyi önce arkadaşlarının arasında rencide etmeye çalışan öğretmen daha sonra öğrenciyi okuldan göndermek istedi.

Çaresiz kalan E. İsimli kız öğrenci annesini telefon ile arayarak durumu iletti. Anne kız arasında yaşanan kısa diyalog sonrası anne, öğretmenle telefonda konuşarak; “Hocam eşim maaşını almadığı için kıyafeti alamadık. Bugün çocuk dersine girsin, okul çıkışı alalım kıyafetini” demesi üzerine öğretmen, anneye “Hayır bu şekilde okula giremez” dedi.

Anne; “Şuan Fizik tedaviye gideceğim, tedavim sonrasında gelir çocuğu alırım” diyerek telefonu kapattı.

 

Aksaray MEM Alpaslan’a Çağrımızdır

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi olarak E. İsimli öğrenciyi arkadaşlarının içinde rencide ederek okuldan göndermek isteyen, bir anneyi dakikalarca telefonda yalvartan o öğretmen hakkında Aksaray Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ı açık çağrımızdır.

Öğrrtmen maskesi takan o zavallı hakkında soruşturma açılarak gerekenin yapılması ve soruşturma hakkında kamuoyuna gerekli bilgileri vermesini kamuoyu adına talep ediyoruz.

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi olarak olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’dan Hatay’a Okul Yapılıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?