Haber: Armağan ŞEN
Aksaray’da faaliyet gösteren Oyun Diyarı Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minik öğrencileri, 18-24 Mart yaşlılara saygı haftası kapsamında muhteşem bir etkinlik düzenledi.
Kreş binası içerisinde gerçekleşen, Yaşlılara saygı haftası etkinlikleri kapsamın da minik öğrenciler, yaşlıları anlamak amacıyla oluşturulan şark köşesi ve dekor eşliğinde giydikleri yöresel kıyafetlerle dede ve nine oldular. Minik öğrencilerin drama ettiği etkinlik velilerden büyük beğeni topladı.
Minik öğrencileri yaşlılara karşı daha duyarlı davranmaları için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Oyun Diyarı kreş ve Gündüz Bakımevi işletme sahibi Bahattin Yücel yaptığı açıklamada “ Kreşimizde eğitim gören minik öğrencilerimizi yaşlılara saygı haftası kapsamında, Yaşlılığın ne demek olduğu, yaşlı insanların ihtiyaçlarının neler olabileceği, onlara nasıl yardımcı olunabileceği, nasıl saygılı olunması gerektiği ve her bireyin zamanı geldiğinde yaşlanacağı ve yaşlıların ihtiyaç duyduğu saygıya, hürmete ve yardıma kendilerinin de bir gün ihtiyaç duyacağı konularında bilinçlendirildi. Yaşlıların hayatımız da ki anlamı ,yaşlılıkla karşılaşılacak sorunlar ve nasıl vakit geçirdikleri drama ve etkinlikle uygulandı. Amacımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza Aile değerlerine, örf ve adetlerimize bağlı büyüklerine saygılı nesiler yetiştirilmesinde katkı sağlamaktır. Dün ile bugün arasında köprü kuran kültürümüzü sosyal ve aile değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlamaktır. “dedi
Yaşlılara saygı haftasın da yaşlılara dikkat çekmek ve Toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla gerçekleşen etkinlik her kesimden büyük takdir topladı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çanakkale Şehitleri İçin Aksaray’da Program Düzenlendi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?