a

Kaşlı’dan Ebeler Haftası Kutlaması

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı 21-28 Nisan Haftası kutlanan Ebeler Haftası nedeniyle yazılı açıklamada bulundu. 
""
MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; "Bir bebeğin dünyaya gelmesine yardımcı olmak, doğum ağrısı çeken bir annenin acısını dindirmek ve aileye özlemle beklenen birinin katılımını sağlamak, ebelik mesleğinin tüm çağlar boyunca toplumlarda saygın bir yer edinmesini sağlamıştır.
""
Ebelerimiz; yalnızca annenin değil, ailenin ve toplumun sağlık danışmanıdır. Ebelerimiz, doğum öncesi eğitim, ebeveynliğe hazırlanma, kadın sağlığı, üreme sağlığı ve çocuk bakımı konularında hizmet vererek çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.
Bir canlıyı dünyaya getirmenin verdiği mutluluk başka hiçbir meslekle kıyaslanamaz. Ebelerimiz bir insanın hayata geliş anına şahitlik ederler. Doğum anında anne adayının en büyük destekçisi onlardır.
""
Bu duygu ve düşüncelerle dünyada ve ülkemizde #Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele ettiğimiz zor bir süreçte mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir özveri ve sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden görev yapan tüm ebelerimizin ülkemizin sağlığına yaptıkları katkılardan dolayı "21-28 Nisan Ebeler Haftası” nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-04-21 18:42:35

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray İçin 13 Madde Yeni Tedbirler Açıklandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi