Hastaneyi İcra’ya Düşürmüşler

Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA
 
VARAN 2 

HASTANEYİ BİR BU DURUMA DÜŞÜRMEDİĞİNİZ KALMIŞTI

Önceki gün yayınladığımız “Ne Zaman Aksaray Halkına Yakışır Hizmet Verilecek” başlıklı  haberimizde Başhekimlik binasında bulunan özel güvenlik görevlisinin bulunduğu ve kapının otomasyon kart ile açıldığını belirtmiştik.

Başhekimlik tarafından neden kapının kilitli tutulduğu konusunu araştırır iken çok ilginç bir bilgiye ulaştık. Hastanenin 90 milyona yakın borcu 50 milyoncivarında ise kamu zararı olduğu Hastaneye verilen medikal malzemelerin ödemelerinin yaklaşık iki sene sonra yapıldığı firmaların hastaneye malzemevermek istemedikleri ve idarenin bu alacaklılardan kaçmak için kapıları kilitledikleri konuşulan iddialar arasında yer aldı.

HASTANEYİ İCRAYA VERMİŞLER

Araştırmacı gazeteci kimliğimizle belgelerine ulaştığımızbir bilgiye göre Hastaneye medikal malzeme veren bir firma hastaneden alacaklarını tahsil edemeyince mağdur duruma düşmesi sonucunda, hastanede kendisine muhattap bulamayınca hastaneyi icraya verdiği ortasya çıktı.Tarihinde ilk kez bu duruma düşen Aksaray Üniversitesi Eğitim Araştırma hastanesinin Ambulanslarına ameliyathanede kullanılan cihazlarına icra yolu ile el konulabileceğide konuşulan bir başka iddaa.

Kaymaklı yöneticilerin ballı idarecilerin çiftliği olarakbilinen Aksaray Üniversitesi Eğitim Araştırma hastanesinin ne zaman bir sağlık kuruluşuinsanlara şifa dağıtan gelen herkesin tedavisini olup sağlığına kavuşup duaederek çıkıp gideceği bir yer olacağı halkın en çok merak ettiği konu.

Kamuoyunun beklentisi ise bu şehrin milletvekillerinin, iktidarpartisi il başkanının ve şehrin mülki amiri Hamza Aydoğdu’nun buşehrin sağlığına el koyacaklar mı? Yoksaambulansların ameliyathane ve anjiyo cihazlarının icra yolu ile satıldığını seyredecekler mi?

2021-12-03 14:23:33

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ne Zaman Aksaray Halkına Yakışır Hizmet Verilecek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?