Sağlıkta Siyasi Mobbing

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Merkezde bir aile sağlık merkezinde meydana gelen olay sonrasında AKP il başkanı ve eski yöneticisi bir hemşireye mobbing uygularken, Sağlık İl Müdürü de bu mobbinge göz yumuyor.

Olay geçtiğimiz hafta Aksaray Merkez Paşacık Mahallesinde bulunan Şehit Uzman Çavuş Eyüp Fidan Aile Sağlık merkezinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre aile sağlık merkezinde görevli hemşire gebe hastanın takibi için sağlık merkezine davet etti. Telefonda; hasta ise hemşireye yanıt olarak ‘sizin istediğinizde değil bizim istediğimiz zaman geliriz’ dedi. Telefon görüşmelerinin ardından geçen süre sonrasında gebe hasta aile sağlık merkezine geldi. Görevli hemşire ise ‘Gebe Takip Programının Önemli bir durum olduğu, bebek  ile anne sağlığının son derece etkilediğini ve görevinin gebe anne ile bebeği takip etmek zorunda olduğunu’ ifade etti.

Hasta ile hemşire arasında yaşanan sözlü tartışma sonrasında gebe kadın babasını aradı. Baba Mustafa Yenisan ise telefon üzerine aile sağlık merkezine gelerek tartışmaya müdahale oldu. Mustafa Yenisan görevini yapmak isteyen hemşireye ‘Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor musun? Seni burada çalıştırmam. Aksaray’da durdurmam. Sen Kimsin’ diyerek kaba cümleler ve tehditler savurdu. Tartışmanın ardından Mustafa Yenisan AKP Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’a telefonla ulaşarak durumu anlattı. AKP il başkanı Altınsoy’da durumu İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç ise siyasi iktidar partisi il başkanından aldığı direktif sonrasında görevini yapmak isteyen hemşireye soruşturma açtı.

Biz Senin Kim Olduğunu Biliyoruz Yenisan !!!

Görevini yapmak için senin kızının ve dünyaya gelecek bebeğin sağlığını takip etmek isteyen görevli hemşireye dedin ya ‘Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor musun?’ diye. Belki hemşire hanım sizin kim olduğunuzu bilmiyordur ya da üslubunuz karakterinizi yansıttığı için azda olsa hakkınız da bilgi sahibi olmuştur. Ama AKSARAY SON DAKİKA haber merkezi olarak biz senin kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Şimdi Senin Kim Olduğunu Biz Açıklayalım;

Mustafa Yenisan AKP Aksaray İl Başkan yardımcılığı yaptınız… Geçtiğimiz yıllarda ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimlik odasında ayak ayak üstüne atarak elinizde sigara ile üslupsuz ve terbiyesizce görevli doktorlara kendinizce aşağılamak istediğinizi biliyoruz. Ama orada siz küçüldünüz.

Senin Kim Olduğunu açıklamaya devam edelim Mustafa Yenisan !!! Geçtiğimiz yıllarda bir kadın ile yakın temaslı fotoğrafların sosyal medyalarda paylaşıldı… Bu fotoğraflar sonucunda İl Başkan Yardımcılık görevinden alındınız. Dilerseniz sizi daha detaylıda haber servisimiz tarafından büyük bir zevkle tanıtırız. Kim ve ne olduğunuzu…

Sen Sağlık Müdürü müsün? Yoksa Siyasilerden Direktif Alan mısın?

Görevini yapmak isteyen ve tek derdi gebe anne ile bebek sağlığını takip etmek isteyen hemşireye yapılan sözlü şiddete karşı duramayan ama siyasi iktidar AKP’nin Aksaray İl başkanı Hüseyin Altınsoy’un telefonu ile hemşireye soruşturma açma cesareti olan Aksaray İl Sağlık Müdürü Abdulah Güleç yaptığını doğru buluyor musun? Görevini hatırlatmak isteriz ki; Senin görevin İl Sağlık Müdürlüğü yapmak. Siyasilerden direktif almak değil.

Soruyoruz!!!…

Kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak muhatapların cevap vermesi üzerin soruyoruz;

  • AKP Aksaray eski il başkan yardımcısı Mustafa Yenisan senin kim oduğunu açıklamaya devam edelim mi?
  • AKP İl Başkanı Hüseyin Altınsoy; İl başkan yardımcılık görevinden alınan Mustafa Yenisan’ın söyledikleri üzerine hareket ettiniz. Hemşireyi hiç dinlediniz mi?
  • Aksaray İl Sağlık müdürü Abdullah Güleç; siyasi mobbing aldın mı?
  • Görevli hemşireye siyasi ya da yönetimse mobbing uygulandı mı? Uygulanacak mı? Uygulanmaya devam edilecek mi?
  • Bir telefon açtığınız soruşturma sonucunda hemşire hanım aklandığında ki suçu bile olmadığı halde suçluyorsunuz ya…
  1. Mustafa Yenisan özür dileyecek misin?
  2. AKP İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ‘İstifa Ederek’ cesaretli davranacak mısın?
  3. Aksaray İl Sağlık müdürü Abdullah Güleç sende ‘İstifa Edecek misin?

Unutmayın ki; toplumda İstifa etmekte onurlu bir davranış olarak karşılanır…

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Taner Kara’dan Kurban Bayram Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?