Haydi Merve’ye Umut Olalım

Haber: Armağan ŞEN

2019 yılından bu yana Hindistan’da kök hücre tedavisi gören ve toplamda 8 seans görmesi öngörülen Merve Bekmezci’nin 5’inci seansı için 5100 Dolar’a ihtiyaç var. Aksaray’da faaliyet gösteren yardım derneklerinin sosyal medyada ‘Merve’ye Umut Ol’ kampanyası ile vatandaşlardan destek beklenirken, Merve Bekmezci’ye yardım yapmak isteyen vatandaşlarında  Ziraat Bankasından açılan ve Merve Bekmezci adına TR17 0001 0019 9585 6946 9050 04 İban numarası da paylaşıldı.

Aksaray’da kas hastalığı nedeniyle biri cihaza bağlı, diğeri de tekerlekli sandalyeye mahkum 2 kız kardeş kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. Türkiye’de tedavisi olmayan Musküler Distrofi ismi verilen kas hastası olan 2 kız kardeşten 1’i olan Merve Bekmezci (26), Hindistan’da kök hücre tedavisi için destek beklerken, ablası gibi cihaza mahkum olmak istemiyor.

Ablasından Sonra Merve’de Aynı Hastalığa Yakalandı

Yıllarca Aksaray’da fizik tedavi gören ve her geçen gün durumu ağırlaşan Merve Bekmezci, bir yakını aracılığıyla tespit ettiği ve vatandaşların yardımıyla gittiği Hindistan’daki ilk kök hücre tedavisinin ardından uzun süre ayakta durmayı başarırken, 8 seanstan oluşan tedavinin devamı için yardım istedi. ablası Hatice Bekmezci’nin (37) 8 yıldır makineye bağlı olarak yaşadığı öğrenilen Merve’nin ise doğduktan sonra 1,5 yaşındayken aynı hastalığa yakalandı. Ablasının tekerlekli sandalyeye mahkum olması sonucu 10 sene önce de makineye bağlı olarak yaşamaya başladı.

Liseyi Bitirdikten Sonra Tekerlekli Sandalyeye Mahkûm Oldu

Merve’de liseden sonra oldu. Yürümesinde engelleri olsa da liseye kadar yürüdü. Liseyi bitirdikten sonra tekerlekli sandalyeye mahkûm oldu. Merve’nin de ablası gibi makineye bağlı olmaması için Hindistan’da umut ışığı yandı. Toplamda 8 seans tedavi görmesi beklenen Kas hastası Merve Bekmezci’nin 4 seans tedaviyi tamamladığı Şubat ayının ilk haftası 5’inci seans için Hindistan’a gitmesi planlanan Merve Bekmezci’nin tedavisi için 5 Bin 100 Dolara ihtiyaç olduğu öğrenildi.

0 0 0 0 0 1

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

10 Sene Sonra Eşini ve Çocuğunu Gördü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?