Valiliği ve Cumhuriyet Savcılarını Göreve Davet Ediyoruz

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da son zamanlarda adım başı Hipnoterapist, terapist, yaşam koçu,kişisel gelişim koçu, psikolog, psikolojik danışmanlık merkezi, Aile danışmanlığı evlilik terapisti ve benzeri isimler adı altında bir çok merkez görünüyor.

Değişik isimler üzerinde açılan bu kliniklerin vatandaşın sağlığını özellikle de psikolojik sağlığını doğrudan etkilerken, bu klinik ya da kuruluşların bir çoğunda doktor olmaması durumun ne kadar vahim olduğunu göstermekte. Halkın ve toplumun psikolojisinin alt üst olduğu bu dönemlerde bir de yurttaşların zaaflarında yararlanan bu tür kliniklerin sayılarının gün geçtikçe artması bir başka düşündürücü konu olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in yaptığı araştırmalar sonucunda doktor olmadan bu tür merkezlerin açılamayacağı ön plana çıkmakta. Üstelik birçok ilde bu tür merkezlerin kapatıldığı medyadaki haberlere yansırken, Aksaray’da ise usulsüz ve doktorsuz açılan klinik ya da kuruluşların adeta mantar gibi üremesi Aksaray’ın yönetimsel anlamda ne kadar başı boş olduğunu göstermekte.

Aksaray Son Dakika haber merkezimizden Armağan Şen tarafından Türk psikiyatri derneği yetkililerine ulaştığımızda Aksaray’daki acı tabloyu daha net görmekteyiz. Yıllardır bu merdiven altı olarak tabir edilen merkezlerle yasal olarak mücadele edildiğini hatırlatan yetkililer “1219 sayılı kanun açıkken halkın sağlığı bu kadar ucuz olmamalı” dediler. Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak başta Aksaray Valiliği olmak üzere Aksaray İl Sağlık müdürlüğü, yetkili kurumları ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz.

Soruyoruz…

Kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak yetkili kurumlara soruyoruz;

  1. Bu merkezler açılırken kim onay verdi?
  2. İl Sağlık eski Müdürü Kerim Yeşildağ’ın görev sürecinde bunları denetledi mi? En çok Yeşildağ’ın görev sürecinde bu yerler açıldı.
  3. Görevde bulunan Aksaray İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç bu konuda çalışma yapacak mı?
  4. Bunlar ruhsatlı mı eğer ruhsatlı ise doktor olmadan belediye nasıl ruhsat verdi?
  5. Bunları denetleyen bir mercii yokmu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sağlıkta Siyasi Mobbing

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?