Ne Zaman Aksaray Halkına Yakışır Hizmet Verilecek

Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA
 
VARAN 1
 
Aksaray Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi yeni yerine taşınalı üç yılını geçtiğimiz ay tamamlarken; Bizde bu üç yılı değerlendirelim dedik.  Her ne kadar şehrin yöneticilerinin bu dönemde görev yapan iki Sağlık müdüründen ve iki Hastane başhekiminden çok memnun olduklarını bilsek te mikrofonu sokağa yani halka çevirdiğimiz zaman kazın ayağı hiç öyle değil. Bu üç yılda hastaneden memnunmusunuz sorusunu kime sorsak bir küfür yemediğimiz kaldı.Bu dönemde hastaneye girip de memnun çıkan kişi sayısı yok denecek kadar az iken, tamamen siyasetin dışında bir değerlendirme yapıldığında bu üç yıl hastane açısından tam bir felaket olurken, olan yine Aksaraylı vatandaşlara oldu.
Doktor Sayıları Yetersiz Özel Hastaneler Tıklım Tıklım Doluyor
 İnsanların muayene olabilmek için randevu sisteminden randevu alamaması, saatler öncesinden sıra kuyrukları oluşturularak sabahın 6’sında sıra almak için hastane yoluna düşen vatandaşların sesini duymayan iktidar mensupları Aksaray’ın sağlık sorununa çözüm bulamadıkları için özel hastanelere akın etmesine neden olmakta.
 “Artık Sevkler Olmayacak” Sloganı ile Açılan ama siyasi iktidar mensupları tarafından verilen sözler havada kaldı. Hastane konum açısından vatandaşın tepkisini alırken, yine AKP’li siyasilerin hastane yakınlarında aldıkları arsa iddiaları ise kulaktan kulağa yayılarak kamuoyunda çalkalanması da bir başka düşündürücü konu.
İşte Başlıklar Halinde Hastanedeki Sorunlar;
1-Eski hastane binasında yaşanan hırsızlık olayının hâlâ bir sonuca bağlanmaması,
2- Kovid hastasının hastaneden kaçması sonrası trafik kazasında ölmesi,
3-Temizlik sorunu,
4-Temizlik işçisi kadrosunda olup da AK Partiye yakınlığı ile bilinen çok sayıda personelin masa başında çalışması sonucunda tuvaletlerinin dahi kullanılamayacak durumda olması,
5- Felaketler daha çok uzun ve uzar gider.
O Güvenlik Görevlilerini Eski Binalara Koysaydınız
İki yıl önce açılacağı vaadedilen yeni hastane B blok binasını iki yıl ertelemeli de olsa bitirmişler gittik ve gördük. Hastane İdarecileri yeni yapılan B blok ta kendilerine özel bir yer ayırırken, kapıları da otomatik kartlı sistem ile kilitleyip kapıya bir güvenlik görevlisi de koymaları dikkatlerden kaçmıyor.
Keşke o güvenlik görevlilerini eski binalara koysaydınız da hırsızlık olayı olmasaydı, devletin kasasından, milletin cebinden milyonlarca lira değerindeki cihazlar, aletler ve eşyalar çalınmasaydı. Güvenlik görevlisinin ve hastane personeline verilen manyetik kartlar ile açılan kapılar sonrasında vatandaşlar idareye ulaşırken, bu kadar saltanat şatafat şehrin valisinde dahi yok.

2021-12-01 18:22:16

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kara Aksaray’da Sağlık Sorunlarını Dile Getirdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?