Hastane de Yaşanan Sıra Sorunları İçin Çözümler Artırıldı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu bugün Aksaray’da yayın yapan İnternet haber site sahipleri ile biraraya gelerek gündemi değerlendirdi.

Karşılıklı soru cevap ve öneri şeklinde geçen toplantıda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada “Vatandaşların hastanede sıra bulamama konusunda çözümler ürettiğini” bildirdi.

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in de davetli olarak katıldığı programda Aksaray’ın sorunlarının konuşulduğu toplantıda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu önemli açıklamalarda bulundu.

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya hastane ile ilgili olarak 2 soru yöneltti.”

1- Hastaneye doktor yanında sekreter olarak alınan ama doktor yanlarında değilde protokol yerlerinde yer alan sekreterler olması ve sekreter sayısının bu nedenle düşmesi sonucu birçok doktor haftada 3 gün poliklinik yapmak zorunda kalıyor. Bu alınan sekreterler doktor yanlarında yer alması doktorlarında poliklinik günlerinin artmasına neden olur. Bu durumda da sıra bulma %70’e kadar düşer.

2- Mesai saati sonrasında doktorlar ek mesai alırken, doktor yanında çalışan sekreter ek mesai ücreti alamayacak. Bu durumda da sekreterlerin hak kaybı yaşamakta. Bu konuda da çalışmalar yapılarak hak kayıplarının önüne geçilmeli”

Aksaray Valisi Aydoğdu ise harekete geçerek; “Hastaneden sorumlu vali yardımcısı Murat Çağrı Erdinç’e talimat vererek ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesi protokolünde hiçbir sekreterin çalışmaması, ve orada yer alan sekreterlerin görevleri olan doktor yanlarına verilmesini ilettim.

Ek mesaiye kalan sekreterlerin ücretleri konusunda ise bakanlık çalışma yapıyor. Yapılan çalışma sonrasında hak kaybının yaşanmayacağını düşünüyorum” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ATSO Seçim Heyecanı Başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?