Aksaray Belediyesi Sitesi ve Dinçer’in X Hesabı Hacklendi

Haber: Armağan ŞEN 

AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in sosyal medya hesabından X (Eski adı Twitter) Hesabı ve Aksaray Belediyesi’nin İnternet sitesi hacker grubu tarafından hacklendi.

 

Gece saatlerinde ‘HACKED BU CYPTER’ adıyla hesabı ele geçirenler, “Reis Sedat Peker selamlar. Hayata korkusuzca bakanlar, ölümden de korkmazlar!” ifadeleriyle gönderi paylaştı. AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in X hesabını hackleyen grup aynı zamanda Aksaray Belediyesi’ne ait resmi İnternet sitesini de hackleyerek Aksaray Belediye Başkanı olarak ülkemizde hakkında arama ve yakalama kararı bulunan örgüt lideri Sedat Peker’in resmini koydu.

Aksaray Belediye başkanı olarak Sedat Peker’in resmini koyan hacker yada hackerler belediye Başkan yardımcılarına isimlerinin olduğu yere fotoğraf olarak Goril resmi koydular.

Aksaray Belediyesi resmi İnternet sitesi uzun uğraşlar sonucunda hacker ekibinden alındığı iddia edilerek, sitenin görünümde Aksaray Belediye başkanı ve başkan yardımcıları, meclis üyeleri gibi Yönetimsel kadronun yanı sıra birçok alan çıkartıldı.

 

Belediye’den Açıklama Geldi

Aksaray Belediyesi, resmi X hesabından konuya ilişkin bir açıklama yayımladı. Dinçer’in hesabına ek olarak belediyenin hesaplarına ve resmi web sitesine de saldırı düzenlendiği duyurulan açıklamada, “Belediye Başkanımız Sn. Dr. Evren Dinçer’e, Aksaray Belediyesi hesaplarımıza ve resmi internet sitemize kimliği belirsiz kişiler tarafından siber saldırı düzenlenmiştir. Başkanımızın ve Belediyemizin hesaplarından hackerlar tarafından yapılan uygunsuz içerikler ve paylaşımlar için herkesten özür diliyoruz. Destekleri için herkese teşekkür ediyor, bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz…” denildi.

 

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yıldırım Bilet Paralarını İade Ettiğini İddia Etti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?