Öğrencisi Olan Aileler Dikkat

Özel Haber: Armağan ŞEN

Dün Aksaray’da WhatsApp haberleşme ağı üzerinden zincirleme şekilde kişiden kişilere gönderilen, hatta bazı WhatsApp haberleşme gruplarından da paylaşılan fotoğraf ile ilgili Aksaray Son Dakika haber merkezi önemli bilgilere ulaştı.

Aksaray Merkez başta olmak üzere Doğantarla köyü, Eskil ilçesi ve civarı ile Ortaköy ilçesi ve civarında görüldüğü iddia edilen yaşlı kadın ve ya kadın kılığında bulunan bir erkek şahsın öğrenci çocukları kaçırdığı veya öldürdüğü iddiaları WhatsApp haberleşme ağından kişilere gönderildi. Bazı kişiler ise Facbook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı. Bu iddialar üzerine okula giden öğrenciler ve veliler tedirgin olmaya başladı.

Konuyla ilgili dün ve bugün Aksaray Son Dakika haber merkezi WhatsApp ihbar hattına ve telefonuna çok sayıda bu ihbar düşmeye başlaması üzerine haber merkezimiz konu hakkında detaylı bilgilere ulaştı. Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünden ve İl Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçen Aksaray Son Dakika haber merkezi olayın gerçek olmadığını öğrendi.

Aksaray Son Dakika haber merkezi alınan bilgilere göre; WhatsApp haberleşme merkezinde dolaşan ve tedirginlik yaratan resmin eski bir resim olduğu Aksaray sınırları içerisinde böyle bir olay ya da şüpheli bir durumun olmadığı, tamamen şehir efsanesi olduğu öğrenilirken, yetkililer vatandaşların bu tür gerçek dışı olaylara inanmaması gerektiğini vurguladılar.

Öte yandan yetkililer; öğrencileri uyararak yabancı kişilerden herhangi bir şey almamalarını dile getirirken en ufacık şüpheli bir durumu polis, jandarma ya da okul idaresine bildirmeleri gerektiği vurgusunu yinelediler.

1 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Medya Gazetecileri Derneği Kuruldu

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?