ÖzelHaber: Armağan ŞEN

Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde Sıcak Su Kazanı imalatı yapan fabrikanın kazanının patlaması sonucunda yaralı olarak kurtulan işçi olay anını ve sonrasında sadece Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezine anlattı. Aynı fabrika’da 25 Nisan tarihinde de aynı şekilde kazan patlaması sonucunda 27 yaşında hayatını kaybeden Yusuf Yener’in kardeşide Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi ile olup bitenleri paylaştı.

Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde Sıcak Su Kazanı imalatı yapan fabrikada iddialara göre 4 ay içinde 4 ayrı patlama meydana gelirken, 25 Nisan’da yaşanan patlamada 27 yaşındaki Yusuf Yener hayatını kaybederken, 12 Eylül’de meydana gelen patlamada ise 19 yaşındaki Fatih Karadeniz ise elinden ve yüzünden yaralandı. Diğer meydana gelen patlamalarda ise can kaybı yaşanmazken, fabrika içerisinde maddi hasarlar meydana geldi.

İddialara göre 4 ay içerisinde 4 ayrı patlama meydana gelen Sıcak Su Kazanı imalatı yapan fabrikada yaşanan bu olaylar sonrasında akıllara ise ‘Güvenlik Zaafiyeti mi? Ya da İhmal mi var?’ Sorusunu getirdi.

 

“Hastaneye Götürmek İstemediler. Yalan Söylemem İçin Telkinde Bulundular”

12 Eylül’de meydana gelen patlamada yüzünde birinci derece, elinde ise ikinci derece yanık tespit edilen 19 yaşındaki Fatih Karadeniz olayı ve sonrasında yaşananları Aksaray Son Dakika haber Merkezinden Armağan Şen’e şu şekilde özetledi; “12 Eylül sabah saat 10:00’da kazan patlaması sonucunda yüzümde ve elimde yanıklar meydana geldi. Fabrika sahibinin eşi beni odaya çıkartarak yanık yerlerime, yanık kremleri ve yumurta sarısı sürdü. Hastaneye gitmemem içinde ‘Yüzünden derileri cımbızla alırlar, canın yanar’ diyerek korkuttular. Saat 12:00 – 13:00’a kadar hastaneye korkumdan gitmek istemesemde canım yandığından duramadım. Saat 15:00 gibi ustabaşının arabası ile Hastaneye gittik. Hastaneye gitmeden önce yine patronun eşi ‘Hastanede sorarlarsa iş yerinde olmadığını tarlada yaşandığını’ söylememi isteyerek yalan söylemi istedi.”

 

“Savcı Fabrika Çalışanlarını Düşündüğünü Söyledi”

25 Nisan’da meydana gelen patlamada ise hayatını kaybeden Yusuf Yener’in kardeşi Yunus Yener ise Aksaray Son Dakika haber Merkezinden Armağan Şen’e; hayretler verici açıklamalarda bulunarak yetkilileri göreve davet etti. Acılı kardeş Yunus Yener şu sözlere yer verdi; “Abim 25 Nisan’da meydana gelen patlama sonrasında hayatını kaybetti. Bilirkişi raporunda %75 fabrikanın kusurunu, %25 ise abimi kusurlu buldu. Burada kusur fabrikada iken fabrika sahipleri ve fabrika hakkında hiçbir işlem yapılmaması bizleri üzüyor. Tesadüfen bugün avukatımız aracılığı ile savcı ile görüştüğümüzde neden bu kişilerin tutuklanmadığını ve fabrikanın çalıştığını sorduğumuzda, savcı bey ise ‘İstesek tutuklanırdı. Ama orada birçok insan çalışıyor’dedi. Çok merak ediyorum, insanlar başka yerde de çalışamaz mı? Ama giden hayatlar geri gelmiyor. Patronlarının dahi işçilerini düşünmediği fabrikanın işçilerini savcı bey işsiz kalacak diye neden düşünüyor. Yetkililerin derhal o fabrikada gerekli incelemeleri yapmalarını ve kusurlu ya da suçlu kim var ise gerekli cezaların verilmesini talep ediyoruz.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kayıp 3 Aylık Bebek Her Yerde Aranıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?