Haber: Armağan ŞEN

Gelecek Partisi Aksaray İl teşkilatının geleneksel bayramlaşma programına katılan Gelecek Partisi kurucular kurul üyesi ve il koordinasyonu Faruk Pala yaptığı konuşmada yeni bir ittifakın sinyalini verirken, Cumhurbaşkanı adayının ismi konusunda da bir isme dikkat çekti.

Gelecek Partisi kurucular kurul üyesi ve il koordinasyonu Faruk Pala yaptığı konuşmada “İYİ Parti’ye de bizede en çok söylenen CHP ile neden hareket ediyorsunuz. Bugün 6’lı bir ittifak var. Ama yarın bu ittifakın içerisinde de bir ittifak çıkabilir” diyerek siyasette yeni bir ittifakın oluşacağı sinyalini verdi.

Gelecek Partisi Aksaray İl teşkilatının geleneksel bayramlaşma programında biraraya geldiler. Parti binasında gerçekleşen programa Gelecek Partisi kurucular kurul üyesi ve il koordinasyonu Faruk Pala, İl Başkanı Gafur Yıldız ve partililer katıldı. Programın sonunda Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu telefon ile görüntülü olarak partililer ve basın emekçileri ile bayramlaştı.

Bayramlaşma programında konuşma yapan Gelecek Partisi kurucular kurul üyesi ve il koordinasyonu Faruk Pala; ülke siyasetinden yerel siyasete bir çok konuya değinirken, Pala siyaset arenasında yeni bir ittifakın oluşacağı sinyalini şu sözlerle bildirdi;“ İYİ Parti’ye de bizede en çok söylenen CHP ile neden hareket ediyorsunuz. CHP dışında hareket edin cümlesi çok geliyor. Tamam CHP dışında hareket edelim. Ama o zaman insanları neden ötekileştireceğiz. Babacan’dan önce biz Gelecek Partisi olarak kendi logomuz ile çıkalım diyen ilk partiydik. Bugün 6’lı bir ittifak var. Ama yarın bu ittifakın içerisinde de bir ittifak çıkabilir.

6 lı Masanın Adayı Davutoğlu mu?

Gelecek Partisi kurucular kurul üyesi ve il koordinasyonu Faruk Pala yaptığı konuşmada “6 lı masanın adayı vardır ve o da bellidir. Ama şuan açıklanması o adaya zarar verir. 6 lı masanın bir ortak kararı var liyakat sahibi olacak, devleti tanıyan, bürokrasiyi bilen biri olacak. Sayılan bu kriterlere bakıldığında birçok görevde yer alan Meral hanım var. Ama burada bürokrasiyi ne kadar biliyor? Sorusu üzerine Meral hanım eleniyor. Birçok kriter sonrası bir kişi elenirken, bir kişi kalıyor. Buradaki o kişi de Ahmet Davutoğlu’dur” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Coşkuner; “50 Yıldır Hayat Pahalılığı Olan Bir Bayram Yaşamadım”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?