Dayakçı Öğretmen Hakkında Aksaray Valisi Açıklamada Bulundu

Haber: Armağan ŞEN – Aksaray Son Dakika

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde öğrencisini tekme tokat döven öğretmen hakkında Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu açıklama yaparak; “Söz konusu olay 14 Aralık günü gerçekleşmiş ve olay sonrasında öğretmen görevden alınmıştır” dedi.

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde A.R.Y. isimli ortaokul matematik öğretmeni 5. Sınıf öğrencisini tekme tokat okul koridorunda dövdü. Çocuğu öğretmenin elinden başka bir öğretmen kurtarırken öğretmenin darp etme anı güvenlik kameralarına yansıdı. Olay sonrasında öğretmen Valilik tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

Aksaray’da Ortaköy ilçesinde 14 Aralık günü Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda matematik öğretmeni A.R.Y dersteyken sinirlendiği öğrencisini okul koridoruna çıkararak tekme tokat darp dövüp boğazını sıktı. Gürültüyü duyan başka sınıftaki teknoloji Tasarım Öğretmeni G. Ü. Matematik öğretmeni tarafından dövülen 5. Sınıf öğrencisi S.T.K’yı kurtararak olay yerinden uzaklaştırdı. Yaşanan olayın ardından öğrenci S.T.K., durumu babası Duran K.’ya anlattı. Duran K.’da oğlunu önce hastaneye götürüp darp raporu aldıktan sonra Cumhuriyet Savcılığına giderek öğretmen A.R.Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kaymakam Açıklama Yaptı

Önceki hafta yaşanan olayda öğretmenin derhal görevden alındığı öğrenildi. Aksaray’ın Ortaköy Kaymakamı Ahmet Karatepe’nin yaptığı açıklamada “İlçemiz Şehit Salih Aksu Ortaokulunda Matematik Öğretmeni olarak görev yapan A. R. Y. tarafından, aynı okulun 5/B sınıfı öğrencisi S. T. K.’nin darp edildiği hususuna ait bilgi iletilir iletilmez, Valimiz Hamza Aydoğdu’nun talimatları ile söz konusu öğretmen derhal görev yaptığı okuldan uzaklaştırılmış ve konu ile ilgili olarak soruşturma yapmak üzere ilçemize İl Milli Eğitim Müfettişleri görevlendirilmiştir. Konu ile ilgili olarak başlatılan idari ve adli soruşturma süreci devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Açıklama Yaptı

Öğrenciye şiddet görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu bugün yaptığı basın açıklamasında; “Yaşanan üzücü olay sonrasında öğretmen derhal görevden alındı. Konuyla ilgili olarak 2 Milli Eğitim Müfettişi görevlendirildi. Öğrencimize psikolojik destek verildi. Olay kamuoyuna yansımasının ardından Aksaray halkı bu konuda gösterilmesi gereken tavrı göstermiştir. Bu olay sonrasında siyasi partiler ve sivil toplum kuruluş temsilcileri her an ailemizin ve çocuğumuzun yanında olduğunu belirttiler. Bu münferid bir olaydır. Eğitim camiası 980 bin öğretmeni ile Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde fedakârca görevlerini yapmaktadır. Bu olay sonrasında bütün öğretmenlerimizi zan altında bırakmamak gerekiyor. Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’de yakınen olayı takip etmektedir. Görevlendirilen 2 müfettiş olayla ilgili olarak Pazartesi günü soruşturmayı tamamlayacaktır.

Aksaray Valisi Aydoğdu’ya yöneltilen 2003, 2004 ve 2013 yıllarında yine aynı öğretmen hakkında buna benzer şikayetler olduğu iddiası sorusuna karşı ise; Müfettişlerimizi yakından takip ediyoruz. Soruşturma devam ettiği için bu konuda bir açıklama yapmam uygun olmaz.  Soruşturma sonrasında kamuoyunun vijdanını rahatlacak şekilde olacağını düşünüyorum” dedi.

2021-12-23 15:13:29

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Jandarma’dan Tarihi Eser Operasyonu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?