Yandaş Medyaya Belediye Kıyağı

Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da yayın yapan birçok gazete, radyo, dergi ve internet haber sitelerine aylık ödeme yapan AKP’li Aksaray Belediyesi bu yıl yandaş basına %100 zam yaptığı iddia ediliyor.

Yandaş Basına Aksaray’ın parasını peşkeş çeken AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer 2021 yılından yerel gazetelere (1 Gazete hariç) aylık 2 bin lira + KDV ödeme yaparken bu yıl aldığı karar ile yerel gazetelere aylık 4 bin lira + KDV şeklinde olması beklenirken AKP’li Dinçer Yandaş Gazetelere %100 zam yapması bekleniyor.

Öte yandan bazı yandaş internet haber sitelerine de aylık ödeme yapan AKP’li Aksaray Belediyesi Aksaray halkına hizmet için verilen parayı hoyratça yandaş basına peşkeş çekmeye devam ediyor. Yandaş İnternet Haber sitelerine 2021 yılında aylık (1000) Bin Lira + KDV ödeme gerçekleştirilirken, 2022 yılında da yandaş Yandaş İnternet Haber sitelerine yapılan ödemeye de %100 zam yapması beklenirken bu zam ile 2 Bin Lira + KDV olması beklenmekte.

Radyo ve dergilere de ödeme yapan AKP’li Belediye Başkanı Dinçer’in yine radyo ve dergilere verilen ödemelerin 2022 yılında %100 zam yapılması bekleniyor.

Dinçer’in yapacağı bu zammın ise bu akşam Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programına davet ettiği yandaş basına bu müjdeyi vermesi bekleniyor.

3 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vali Aydoğdu’dan Sitemli 10 Ocak Kutlaması

HIZLI YORUM YAP

3 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?