Haber: Armağan ŞEN

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray’da meydana gelen ve ülke gündemine gelen haberlere adeta isyan ederek; “Bu haberlerin oluşması beni üzüyor” dedi.

Basın emekçileri ile kahvaltıda bir araya gelen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu teknolojide yaşanan gelişime ve değişime dikkat çekerek; “İnternetten arsalar satılırken yeni bir dünya keşfedilirken Aksaray’da bir kısır döngü sürüyor. O bunu yaptı, şu bunu söyledi. Dünya teknolojide ilerlerken bizler kendi aramızdaki çekişmelere son vermeliyiz. 300 kişilik gençlerle bir araya geldim. %99’u sosyal medya kullanıyor. Sosyal medyalar içerisinde ise en çok tercih edilen TikTok. Gençlere Aksaray’ın güzel yerlerini çekip attınız mı diye sorduğumda hiç kimseden ses çıkmadı” dedi.

Vali Aydoğdu’dan Sitemli 10 Ocak Kutlaması

Konuşma yapan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; son günlerde Aksaray’da meydana gelen ‘Ortaköy ilçesinde Öğretmeni tarafından darp edilen öğrenci’ ile ‘Köpeğin yumurta yemesi sonrası 2 aile arasındaki kavga’ haberlerinin Türkiye gündeminde uzun süre kalmasına sitem etti.

Vali Aydoğdu konuşmasında; “Aksaray’da yaşanan sıkıntıları siz basın mensupları olarak bizlere önceden bildirseniz gerekli önlemi alırız. Aksaray’da meydana gelen öğretmen şiddeti haberi Türkiye’de 10 gün boyunca gündemde kaldı. Her yıl olan bir olay 2 gün sonra unutulur. Bizim ilimizde Cuma günü başladı ve 10 gün sürdü. Ben hayretler içerisindeyim. Bu bizim istediğimiz bir olay değil. Gerçekten Aksaray için çok üzüldüm. Hukuk ve gerekli yerler gereğini yaptı. Bakın kimse yanlış anlamasın. Ben haber yapmayın demiyorum” dedi.

‘Köpeğin yumurta yemesi sonrası 2 aile arasındaki kavga’ haberinde ise ulusal medyalarda 3. haber olduğunu belirten Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; “O olayda birimiz 30 tane yumurta alıp verse böyle bir olay olmaz. O gün o haberi sunan haber spikerlerinin mimiklerine bakın. Bu haberler benim uykumu kaçırıyor. Ama sizi güldürüyorsa, bazı arkadaşlarımızı keyiflendiriyorsa bilemem. Ama o zaman Aksaray’ın sorununu beraber yaşıyoruz, beraber hareket ediyorsak beraber sorgulamamız gerekli” ifadesine yer verdi.

Vali Aydoğdu’dan Gazeteciler Gününde Basın Emekçilerine Azar

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu konuşması sırasında basın mensuplarının kendi aralarında yüksek sesle sohbet etmesinin ardından duruma tepki gösteren Vali Aydoğdu; “Arkadaşlar ben sizi dinliyorum ama gözümün içerisine baka baka konuşuyorsunuz. Motivasyonumu bozuyorsunuz. Ben Vali olarak sizi son dakikaya kadar dinliyorum. İstirham ediyorum; konuşmamı bitireyim sonra istediğiniz kadar konuşun” diyerek fırça attıktan sonra konuşmasına son verdi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

‘Dövize Endeksli Mevduat’ Uygulamasını Durdurmak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?