Veteriner Dekan Atamasında İlginç Detay

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı’na veteriner hekim Prof. Dr. Fatih Mehmet Kandemir’in atanması ile ilgili ilginç detaylara Aksaray Son Dakika Haber Merkezi ulaştı.

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak atanan Profesör Veteriner hekimin atanmasının arkasında ilginç detaylar çıkmaya başladı. Daha önce kız kardeşini işe aldıran AKP’li eski il başkanının eşine kadro vererek diyet borcunu ödeyen, yengesine kıyak atama yapan Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ ile ASÜ Tıp Fakültesine Dekan Yardımcısı olarak atanan Veteriner hekim Profesör Fatih Mehmet Kandemir’in yollarının bağdaştığı bir detay ortaya çıkarken, kamuoyu tarafından bu atama ile Akademik Rüşvet olayı mı gerçekleşti sorusu gündeme geldi.

Bu Atama Akademik Rüşvet mi?

Aksaray Son Dakika haber merkezi taraıfndan ulaşılan bilgiler ve elde edilen bir belge bu atamanın farklı bir noktaya düşündürecek bilgiler içermekte.

Dekan yardımcısı olarak Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı’na veteriner hekim Prof. Dr. Fatih Mehmet Kandemir ile İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ’ın tanışıklıkları ASÜ’den ibaret değil.

23 Eylül 2021 yılında Molecular Biology Reports isimli Doçentlik kriterleri uluslararası yayın olarak en değerli dergilerin birinde yayınlamış oldukları makalede İl Sağlık Müdürü Yeşildağ’ ın birinci isim olarak bulunması mevcut Tıp Fakültesine atanan Fatih Mehmet Kandemir’in dördüncü isim olması ve yazışmaları ise Veteriner Hekim Kandemir tarafından yapılması ilgi çekici ve yukarıda belirttiğimiz iddiaları ispatlayıcı bir belge olarak göze çarpmakta.

Ayrıca bu belgede (Akademik Yayında) yer alan isimlerin İl Sağlık Müdürü Yeşildağ hariç tümünün Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Fatih Mehmet Kandemir’in araştırma görevlileri olduğu açıkça görülmekte.

Farelerin akciğerlerinin kontrol edildiği bu akademik yayının İl Sağlık Müdürü Yeşildağ’ın Doçent olabilmesi için önemli puanlar kazandıracağı kesin.

Öte yandan İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ’ın isminin yer aldığı tez çalışmasının İspanyolca olduğu dikkatlerden kaçmazken, Yeşildağ’ın İngilizce Sınavından kaldığı da öğrenilen bilgiler arasında dikkat çekmekte.

Soruyoruz…

Kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak Aksaray İl Sağlık müdürü Kerim Yeşildağ’a soruyoruz…

1- Yaz Tezi -Yap Yayını-Al Kadroyu çalışması mevcut mu?

2- Bu duruma Akademik bir rüşvet olayı da diyebilir miyiz?

3- Böyle bir çalışma gerekli ve faydalı ise neden ASÜ Veteriner Fakültesi ya da Konya Selçuk Veteriner Fakültesi ile yapılmadı da Erzurum Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile yapıldı?

4- Tıp Fakültesine getirmek istediğiniz başka Veteriner hekimler de var mı?

5- Aksaray halkını siz ne yerine koyuyorsunuz?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Taner Kara’dan Bayram Mesajı

HIZLI YORUM YAP

2 0 3 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?