Haber: Armağan ŞEN

Bir dizi ziyaretler için Aksaray’a gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partililer tarafından Ankara yolunda karşılandı. Partilileri selamlayan Muharrem İnce’ye bir çocuk çiçek verirken; “Muharrem Amca; Recep’ten Geleceğimizi Al” demesi üzerine kalabalık tarafından alkış ve gülüş tufanı koptu.

İnce Aksaray’a Söz Verdi

Bir otelde basın mensupları ile biraraya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce burada yaptığı açıklamada; “Nüfusunun %70’inin tarım ve hayvancılık ile geçindiren Aksaray’da 2002’den bu yana AKP’ye her zaman tam destek veren Aksaray’ın su probleminin çözülememesi büyük ayıptır. Demiryolu ve Havaalanının çözülmemesi büyük bir ayıptır. Aksaray’ın Organize Sanayisinde Memleket Partisi olarak söz veriyoruz kalifiyeli elemanlar yetiştirilmesi için OSB’lerin içerisinde yetenek merkezi kuracağız” dedi.

“Yalanlarına Bir Yalan Daha Eklendi. Köpüklü Yalan”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce; “Yalanlar 3’e ayrılıyordu.  Yalan, Kuyruklu Yalan bir de TÜİK Yalanı. TÜİK Yalanına birde Köpüklü Yalan eklendi. Dövizin üzerindeki köpüğü kaldırmış, enflasyonun üzerindeki köpüğüde kaldıracakmış nasıl kaldırdıysa. Dolar yine 14 Lira. 2018’de beraber yarıştığımız seçimde Erdoğan bugüne kadar Ekmek yüzde 156, elektrik yüzde 400, ayçiçek yağı yüzde 231 arttı. Erdoğan; ‘Verin Yetkiyi, Görün Etkiyi’ diyordu. Verdik Yetkiyi Gördük Belamızı.

Yılbaşı gecesi elektriğe yüzde 127, benzine, mazota zam yapıldı. Bu zamları kim yaptı bilen yok, açıklayan yok. Asgari ücreti, memura zammı açıklayan biliyoruz Erdoğan açıkladı. İğneden ipliğe zam oluyor kimse açıklamıyor. Sanki eniştesi yaptı zammı.

Hatay’da şehit olur; Şehit haberini Vali açıklar. Hani başkomutandın sen niye açıklamıyorsun? Hani sen ekonomisttin. Gece yapılan zamları sen niye açıklamıyorsun. Asgari ücrete yapılan zamlar daha yılbaşına girdiğimiz gece emekçinin cebine girmeden asgari ücret bitti. Dış güçler, dış güçler diye diye bu milleti yıllardır kandırdınız” dedi

“Bakan Özer Sen Ay’da mı Yaşıyorsun”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü ve bir okul müdürüne yönelik sözlerine tepki gösterdi. İnce, “Milletin içinde müdür azarlamakla olmuyor bu işler. Türkiye’de bütün okulların ödeneğe ihtiyacı var Bakan bey. Sen nerede yaşıyorsun, Ay’da mı yaşıyorsun? Yıllardır okulların ekonomik sıkıntılarını veliler yükleniyor” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi ziyaret için geldiği Aksaray’da yaptığı açıklama da Milli Eğitim Bakanı Özer’i ve Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’yi eleştirdi. İnce, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in önceki gün Şanlıurfa’da bir okulda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü’nü ve okul müdürünü azarlamasına tepki gösterdi.

İnce, “Milletin içinde müdür azarlamakla olmuyor bu işler. ‘İsteseydi ödenek çıkartırdık’ diyerek azarlamakla olmuyor. Türkiye’de bütün okulların ödeneğe ihtiyacı var Bakan bey. Sen nerde yaşıyorsun, Ay’da mı yaşıyorsun? Yıllardır okulların ekonomik sıkıntılarını veliler yükleniyor” dedi.

“O Gözlerde Kul Hakkı Görüyorum”

Katıldığı bir programda “Gözlerimdeki ışığı görüyor musun?” diyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi de eleştiren İnce, “Ben o gözlerde ışık görmüyorum. O gözlerde kul hakkı görüyorum kul hakkı” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yılmaz’dan Yılbaşı Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?