Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Merkez Sağlık Beldesine bağlı Hakkı Divanoğlu mahalle sakinleri yıllardır yapılmayan yollardan, söz verilipte tutulmayan doğalgaz hattından ve kısacası sahipsizlikten yakındılar.

Daha önce Aksaray Belediyesine bağlı olan ve Sağlık Beldesinin nüfus nedeniyle kapatılmamasından dolayı Aksaray Belediyesi alanında bulunan mahallenin bir kısmını Sağlık Belediyesi’ne mahalle sakinlerine sorulmadan bağlanması ile birlikte mahalle sakinleri sahipsizlikten dert yandı.

 

Başta mahalle muhtarının bile ilgilenmediği, Sağlık Belediye Başkanı Mustafa Kepil’in mahalle sakinlerinin sorunlarına çözüm bulmak bir yana doğalgaz hattının ve yolların yapılması dahil hiçbir konuda mahalle halkına sahip çıkılmadığını ileten mahalle sakinleri bizler hizmet istiyoruz. “Yollarımız yapılsın, doğalgaz hattımız gelsin” diyerek yetkilileri göreve davet ettiler.

 

Mahalle sakinleri evlerine kadar doğalgaz tesisatlarını dahi hazır ederken, Aksaray Belediyesinden Sağlık Belediyesine geçtikten sonra hizmet alamadıkları gibi bir de yolların bozuk olması, yollardan kalkan tozlar sonucu birçok mahalle sakini astım, bronşit gibi sağlık sorunlarıda yaşamakta. Öte yandan kış mevsiminde bazı evlerde kat kaloriferi bazı evlerde ise soba kullanımı nedeniyle artan kömür ve odun fiyatları sonucunda mahalle sakinleri kara kara düşünmeye başladı.

 

Kendilerine sorulmadan Sağlık Belediyesine bağlanan mahalle sakinleri yeniden Aksaray Belediyesine bağlanmak istediklerini ancak hiçbir yetkilinin yol ve doğalgaz sorunlarında olduğu gibi bu isteklerine karşılık vermediklerini dile getirdiler. 200’ü aşkın imza toplamalarına rağmen bütün kapıların yüzlerine kapatıldığını söyleyen mahalle sakinleri; “Bizler hem bu muhtara hem de AKP’ye oy verdik. Bizlere bu yapılan Allah’tan reva mı? Üvey evlat muamelesi istemiyoruz. Bizlerin yol ve doğalgaz hattı sorunlarımızı çözsünler” ifadesine yer verdiler.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Güvenlik Görevlisi İşten Atıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?