Hüseyin Mutlu Korunmaya mı Çalışılıyor

Özel Haber: Armağan ŞEN

8 Eylül tarihinde yayınladığımız “Hastanede Yolsuzluk Soruşturması” ve 14 Eylül tarihinde yayınladığımız “Hastane Yolsuzluğunda Kripto FETÖ mü Var” başlıklı Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in özel haberinin ardından konuyu derinlemesine araştıran haber merkezimiz ilginç bilgilere ve gerçeklere ulaşmaya devam ediyor.

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan yeni bir yolsuzluk soruşturmasının detayına ulaşarak ismi geçen birçok kişinin ortak noktasını daha önceki haberlerimizde dile getirmiştik.

Sır gibi saklanan soruşturmanın detayında 3-4 Milyon Lira arasında rakamların olduğu yolsuzluk ise ne ihale ne doğrudan temin yapılmadan, ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi kamera alımı, bakımı, otopark sistemi, otomatik kapı sistemleri üzerinden olduğu ve birçok işi aynı firmanın yaptığı ve birçok farklı alımlarda da aynı şekilde ihale ve doğrudan temin yapılmadan gerçekleştiği soruşturmada dikkat çeken bir başka nokta.

Işık Evlerine Beraber Kalmışlar !!!

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan 3-4 Milyon Liralık vurgunun arka perdesinde ise kripto FETÖ konuşulurken ve gündemde bomba etkisi yaratan iddia ise birçok konu ile sanki ispatlanırcasına.

Yolsuzluk soruşturmasında adı geçen Hüseyin Mutlu’nun özel bir okulda görev yapan öğretmen olan baldızının FETÖ’den geçtiğimiz yıllarda gözaltına alındığı ve baldızının telefonunda FETÖ’nün haberleşme aracı olarak kabul edilen Bylock çıktığı ancak telefonu baldızının kabul etmediği ve Aksaray’da gazeteci olan babası A.S.’ye ait olduğu, gazeteci A.S.’nin ise bu durumu kabul ettiği konuşulurken, Gazeteci A.S. hakkında gözaltı işlemi yapılıp yapılmadığı ise bir başka konuşulan konu.

Yine iddialar arasında Hüseyin Mutlu, Murat Gül ve Kamil Kokulu isimli kişilerin Işık evlerinde kaldıkları sağlık çalışanları tarafından yüksek sesle konuşulan konular arasında yer almakta. Tüm bu iddialar ışığında ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan 3-4 Milyon Liralık Vurgunun arkasında Kripto FETÖ bağlantısı mı var sorusu akıllara gelmekte.

NOT: Haberimizin ilk halinde Hüseyin Mutlu’nun eşi diye SEHVEN yapılan hatamız nedeniyle Hüseyin Mutlu’nun eşi hanımefendiden ve kamuoyundan AKSARAY SON DAKİKA HABER MERKEZİ olarak ÖZÜR DİLERİZ. Haberimizi servis ettiğimiz ilk dakikalarda sehven yazılan EŞİ Kelimesi BALDIZI olarak düzeltilmiştir…

21 Eylül 2022 Tarih ve Saat 18:45’de yayınladığımız haberimizi 21 Eylül 2022 Tarih ve Saat 19:35’de yayınladığımız düzeltme haberimiz ile Kamuoyundan Sehven Yaptığımız Hata sonucundan Özür dileyerek yayınlıyoruz.  

Yolsuzlukta Adı Geçiyor Şimdi İse En Tepede Görev Yapıyor !!!

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan 3-4 Milyon Lira yapılan yeni vurgun olayında ismi sıkça geçen ve o dönem başhekim olan Hüseyin Mutlu’nun soruşturması devam etmesine rağmen, Kamu Hastaneleri Başkanlık ve İl Sağlık Müdür vekili olarak görevine devam etmesi soruşturmanın selametinin ne derece olduğu konusunda kamuoyunda şüpheler artmakta.

Hüseyin Mutlu’nun FETÖ belgeleri sonrasında ifade veren kayınbabası gazeteci A.S. ve nüfusu tarafından mı korunuyor? Soruları sağlık çalışanları arasında en çok sorulan sorular arasında yer alıyor.

Bilgisiz İl Sağlık Müdürü Güleç’e Soruyoruz…

İl Sağlık eski Müdürü beceriksiz Kerim Yeşildağ’dan sonra koltuğa oturan yeni İl Sağlık Müdürü bilgisiz Abdullah Güleç soruşturma kapsamında isimleri yer alan müdür yardımcılardan İstifa istediği, Bilal Güler’in ise bu isteğe karşı olumlu yanıt vererek istifa ettiği ancak istifa işlemlerinin henüz resmiyet kazanmadığı iddia edildi.

Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray İl Sağlık Müdürü bilgisiz Abdullah Güleç’e soruyoruz;

1- Müdür yardımcılarından istifa istediğiniz doğru mu?

2- Ortada 3-4 Milyon liralık yolsuzluk soruşturması varken ve 10 kişinin ismi geçerken neden sadece Müdür yardımcılarından istifa istedin?

3- İstemiş olduğun ‘İstifalar’ ile bu yolsuzluk soruşturmasını kapatmaya mı çalışıyorsun?

4- Senin isteğin üzerine istifa ettiği iddia edilen Bilal Güler’in istifası işleme kondu mu? Konulmadıysa neden işleme alınmadı?

5- Bu soruşturma kapsamında siyasi baskı aldın mı? Yüreğin varsa bu soruya net cevap ver…

6- Soruşturma sonuca ne zaman bağlanacak? Soruşturmada ismi yer alan ve suçsuz olan insanların da psikolojisi ve haklılığı da düşünülere soruşturma sonucunu kamuoyu ile paylaşacak mısın?

7- Yolsuzluk soruşturmasında adı geçen ve soruşturmanın selameti açısında Hüseyin Mutlu’yu daha pasif göreve veremiyor musun?

8- Hüseyin Mutlu’nun Kamu Hastaneleri Başkanı ve senin (İL SAĞLIK MÜDÜRÜ) vekili olarak görev yapması soruşturmanın ne derece doğru olduğunu düşünüyorsun?

9- Kamu vicdanını düşünmüyor musun?

10- Soruşturma kapsamında Hüseyin Mutlu suçlu bulunur ve ceza alır ise sen (Sağlık Müdürü bilgisiz Abdullah Güleç) görevinden istifa edecek misin?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kaş Makyajı Yapan Kadınlar Dikkat

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?