Dinçer Nedir Bu Çocuk İstismarcısı Sevgin

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

4 Ekim 2018 tarihinde küçük yaşta kız çocuğuna Cinsel İstismar iddiası ile gözaltına alınan ve 5 Ekim 2018 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulan, Aksaray 1’inci Ağır Ceza Mahkemesince 1 Mart tarihinde görülen ilk mahkeme sonucunda 3 Yıl 4 Ay hapis cezasına çarptırılan ve yattığı süre göz önüne alınarak tahliye olan ardından 2019 yılında açık cezaevinde kalarak cezasını tamamlayan Aksaray Posta Gazetesi Yazı İşleri eski Müdürü ve eski gazeteci Hasan Bölükbaş önceki gün Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Bağ Bozumu festivalinde gazeteci gibi görev aldı.

 

Aksaray Belediyesi AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer’in ev sahipliğinde gerçekleşen Bağ Bozumu Festivalinde ilimizdeki basın emekçileri için Belediye otobüsü kullanılırken, Çocuk İstismar suçundan hapis cezasına çarptırılan Hasan Bölükbaş’ın, bu programda adeta gazeteci gibi karşılanarak, basın emekçileri için ayrılan otobüste yer alması birçok tepkilere neden oldu.

 

Gazeteci olmamasına rağmen, gazeteci gibi programlara katılmasına birçok basın emekçisi tepki gösterirken, AKP’li Aksaray Belediyesi Çocuk İstismar suçundan ceza alan Hasan Bölükbaş’ını gazeteci olarak görmesi akıllara birçok soru işaretini getiriyor.

VARAN 2

Öte yandan  AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in İtfaiye Müdürü Ebubekir Dikmen tarafından oluşturulan İtfaiye haberleşme grubunda Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan 3 Yıl 4 Ay hapis cezası alan gazeteci dahi olmayan Hasan Bölükbaş’ın yer alması Aksaray Basınının da tepkisine neden oluyor. İlimizde birçok gazetecinin sırf AKP’li Dinçer’e muhalif olmasından dolayı İtfaiye WhatsApp haberleşme grubunda yer almazken, Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ın o grupta yer alması akıllara; ” Nedir Bu Cinsel İstismar Seviciniz” sözünü getirtmekte.

VARAN 3

Yine AKP’li Dinçer yönetiminde Aksaray Belediyesi 2019 yılı Ramazan Bayramında Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaşı’nın o dönem sahibi olduğu internet sitesine 500 Lira artı KDV olmak üzere 590 Lira fatura keserek tahsil ettiği hafızalardaki yerini koruyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Atatürk İyi Bir Gazeteciydi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?