Aksaray Halkı Olarak Siyasilere Güvenmiyoruz

Özel Haber: Armağan ŞEN

Yazık Değil mi Bu Vatandaşa

‘Artık diğer illere sevk olmayacak’ umuduyla açılan Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesi yeni yerine taşınalı üç yılı aşkın süre olmasına rağmen Aksaray halkına hizmet yerine adeta zulüm yapılıyor.
Her ne kadar şehrin yöneticilerinin bu dönemde görev yapan iki Sağlık müdüründen ve üç Hastane başhekiminden çok memnun olduklarını belirtseler de vatandaşın sesi onu söylemiyor. Bu üç yılda hastaneden memnun musunuz sorusunu kime sorsak bir küfür yemediğimiz kaldı. Bu dönemde hastaneye girip de memnun çıkan insan sayısı bir elin parmakları ile sınırlı kalıyor. Kendimizi tamamen siyasetin dışına atıp bir değerlendirme yaparsak bu üç yıl Hastane açısından tam bir felaket.
Eski hastane binasında yaşanan ve milyon liraların yok olduğu hırsızlık olayının hâlâ çözülemeyişi, Kovid hastasının hastaneden kaçması sonrası trafik kazasında ölmesi, Temizlik sorunu , Temizlik işçisi kadrosunda olup da AKP’ye yakınlığı ile bilinen çok sayıda personelin masa başında çalışması sonucunda tuvaletlerinin dahi kullanılamayacak durumda olması, İnsanların muayene olabilmek için randevu alamaması ve sabahın erken saatlerinde sıra için hastaneye gitmeleri, bazı vatandaşların ise özel hastanelere akın etmesi gibi birçok olumsuzluklar zinciri sıralanır gider. İki yıl önce açılacağı vaadedilen yeni hastane B blok binasını iki yıl ertelemeli de olsa biterek hizmete açılması hiçbir soruna çözüm olmadığı apaçık gözler önünde.

AKP İktidarı Muhalefeti Eleştirirdi ‘Sizin Döneminizde Hastanelerde Kuyruk Var’ diye…
AKP Genel Başkanı ve Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan zaman zaman Muhalefeti eleştirerek; “Sizin Döneminizde hastanelerde kuyruk var” cümlesi 20 yıl sonra AKP iktidarında hastanede yaşanan sıra kuyruklarına şahit oluyoruz. Vatandaşlar muayene olabilmek adına 182 Alo Sağlık Randevu Hattından doktorlara randevu alamadığı ya da çok uzun süreli tarihlere randevu verilmesi gerekçesi ile muayene olabilmek için birçok vatandaş sabahın 05:30 ile 06:30 arasında hastaneye giderek muayene için sıra alıyor.
Başta AKP Aksaray Milletvekilleri İlknur İnceöz ve Cengiz Aydoğdu olmak üzere, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ vatandaşın uğradığı bu zulme ise bir çözüm bulamayarak sessiz kalmayı tercih ediyor.

Siyasilere Güvenmiyoruz… Vali Bey Çözüm Bul !…
Geçtiğimiz hafta Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanesine giden haber servisimiz burada vatandaşların sesine kulak verdi. Vatandaşlar ne hastaneden ne idarecilerden memnun olmadıklarını ifade ederek; “Bizlere 21’inci yüzyılda muayene kuyruğuna girdirenler Allah’ımda onları daha beter yapsınlar. Geçtiğimiz aylarda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu acil bölümünü gezmiş gece saatlerinde. Birçok yerde bu haberler yayınlandı. Sayın Vali Sabahın 6’sında poliklinikleri gez, vatandaşlar 8:30’da olacağı muayene için sıra bekliyor. Bu Allah’tan reva mı? Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu beye sesleniyoruz; Madem iş yapıyorsun, halkın içindesin halkın sorunlarına çözüm bul. Bu halkın yaşadığı her eziyete çözüm bulmak senin boynunun borcudur. Bizler siyasilere güvenmiyoruz. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu bu duruma çözüm bul” dediler.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Güle Güle Susamber Anne

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?