Haber: Armağan ŞEN

Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs olarak seçim tarihini işaret etmesinin ardından Aksaray’da siyaset hareketlenmeye başladı. Aksaray’da bu seçimde görülüyor ki; İYİ Parti aday adayları çok konuşulacak.

Geçtiğimiz hafta bir ismin aday adayı olarak açıklamasının ardından bugün Aksaray’ın sevilen simalarından Ali Karakuş İYİ Parti’den milletvekili aday adaylığını parti binasında coşkulu şerkilde gerçekleştirdiği açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

 

İYİ Parti Aksaray İl binasında partili-partisiz onlarca kişinin yoğun katılımı ile gerçekleşen Ali Karakuş’un milletvekili aday adaylık açıklamasına İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Cumali Asal, İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz parti yönetimi katıldı. Aday adaylık açıklamasının açılış konuşmasını İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz yaptı. Açılış konuşmasının ardından sırasıyla İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Cumali Asal ve İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel birer konuşma yaptı.

 

Aday Adaylığını Eşi İle Birlikte Açıkladı

Aday adaylığını açıklayan Ali Karakuş kürsüye eşi Seda Karakuş hanımefendiyi de davet ederek eşi ile birlikte açıklama yaptı. Karakuş yaptığı açıklamada; “Bizler Aksaray ve Türkiye İYİ olsun diye yola çıkanlardanız. Bu yolun uzun ve meşakkatli olduğunu biliyoruz. 2002 yılından bu yana meydanlarda iktidar partisi vekilleri ve yetkilileri Aksaray’a vaat verirken, bu vaatlerini de unutmaktalar. Bizler iktidara geldiğimizde Anadolu’nun uçan şehri Aksaray olacak. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları yaşıyoruz. Esnaflarımız kira ve ödemelerini yapamamakta, çiftçimiz gübre, mazot alamamakta, emeklimiz geçinememekte. İnşallah bu sorunları bizim iktidarımızda son bulacak ve çözümler ile vatandaşlarımız rahat nefes alacak” dedi.

 

“Aksaray’a Örnek Vekili Ayhan Erel’dir”

İsim vermeden AKP’li Aksaray vekilleri İlknur İnceöz ve Cengiz Aydoğdu ile Milletvekili aday adaylığı için il başkanlığından istifa eden Hüseyin Altınsoy’u eleştiren İYİ Partili Karakuş şu ifadelere yer verdi; “İktidar partisinin 2 milletvekili var. Bunlardan bir tanesi 5 yıldır bırakın Aksaray’a uğramamayı meclise dahi uğramamakta. Bir diğeri ise sadece bakanlar ile birlikte çekindiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşmakta. Ben iktidar vekili olursam Aksaray’ın sorunlarını çözmeden hiçbir bakanın yanından ayrılmam. Eğer bizler böyle vekillik yapacaksak Allah bize nasip etmesin.

 

Yine geçtiğimiz günlerde milletvekili aday adaylığını açıklamasında diyor ki; Aksaray’a nasıl vekil olunacağını göstereceğim. Siz bakan kör iseniz bize ne kardeşim. Açık gözünüzü işte örnek işte vekil. Aksaray’da örnek vekil Ayhan Erel’dir. Bizi siyasetimiz önce memleket, önce millet siyasetidir.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İYİ’lerin Yeni Başkanı Asal Oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?