İYİ’lerin Yeni Başkanı Asal Oldu

Haber: Armağan ŞEN 

İYİ Parti 3’üncü Olağan İl Kongresi büyük coşku ile gerçekleşti. Veteriner hekim Cumali Asal’ın tek liste girdiği İl olağan kongresinde gerçekleşen seçimle İl Başkanı seçildi.
Kongre öncesinde İYİ Parti Aksaray teşkilatına yeni üyelere rozet takma töreni gerçekleşti.

Kültür Merkezinde gerçekleşen İl kongresine İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Aksaray İl Başkanı Ayhan Erel, İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe başkanı Osman yılmaz, eski il ve merkez ilçe başkanları, CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, Merkez İlçe Başkanı Ayfer Zengin, Saadet Partisi İl Başkanı Levent Serdar Şahin, Deva Partisi İl Başkanı Necati Coşkuner, Gelecek Partisi İl Başkanı Gafur Yıldız ve Demokrat Parti Aksaray İl başkanı Servet Ceylan çok sayıda İYİ Partili katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını İl Başkanı Şevki Koçak yaptı. Koçak yaptığı konuşmada; “Ne zaman ne görev verilir ve bana ne zaman ihtiyaç varsa ben her zaman hazırım” dedi. Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un başkanlığında Divan oluşmasının ardından faaliyet raporları, gelir gider bilançosu okundu.

 

Bizim Sevdamız Aksaray’ın Demiryolu Gibi Olsun
Kongrede söz alan İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel;” Yetti Gayri söz milletin. Bugün geldiğimiz noktada Milli geliri 25 Milyon Dolar dediler 8 Milyon dolar, işsizliği tek rakamlara indireceğiz dediler, her 4 üniversiteliden 3 ü işsiz. Gençlerin %75’ine fırsat verilse ülkeden gitmek istiyor. AKP iktidarı gençlerimizin teminatını ellerinden aldılar. Gençlerde diyor ki; Yetti Gayri söz milletin.

Aksaray için vaat edilen demiryolu konusunda bakanla görüştük, çok verimli geçti diyen iktidar partisi Aksaray Milletvekiline soruyoruz, Sonuç Hiçbir şey yok. Aksaraylı gençler diyor ki bizim sevdamız Aksaray’ın demiryolu gibi olsun, hiç bitmesin.
Aksaray’da çeşmelerde akan suların din adamları tarafından bu sudan abdest almak caiz değildir, demesine rağmen Aksaray’da iktidar mensupları hiçbir şey yapmamakta. İçilebilir su sorunu çözülemiyor.
Aksaray havaalanı konusunda soru önergesi verdiğimde iktidar mensupları tarafından verilen cevap ise ‘Yolcu kapasitesi olmadığı için yatırım planından çıkardık’ cevabı verildi. Aksaray-Nevşehir arası 80 km demekte. Peki Samsun-Sinop arasında sizin kilometre teraziniz çalışmıyor mu? Oralarda havaalanı var.
Aksaraylı hemşehrilerim, içilebilir su getiremeyen, demiryolu sorunu çözülmüyor ise, havaalanı unutuluyor ise, 30 kilometrelik Ortaköy yolu yapamayanlara artık yeter deyin.”

 

“Doğacak Güneşe Çok Az Kaldı”

İYİ Parti Aksaray il başkan adayı Cumali Asal şu sözlere yer verdi;” Ülkemizin siyasetine bir güneş gibi doğan önce millet önce memleket diyenGenel Başkanımız Meral Akşener ile birlikte, bizleri ekmeği aşı ile tehdit edenlere karşı dik durarak karşı çıkmıştır.

2023 genel seçimlerinde partimizi iktidar yapacağız. 20 yıldır iktidar olanlar yandaş zenginlerin daha da zenginleştiği, gençlerin umudunu tüketmiştir. 20 yıldır Aksaray’a verilen sözler tutulmadı. Aksaray’ın mecliste sadece İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel vardır.

Cumhuriyetimizin tüm değerlerine sahip çıkarak, yeni yüzyılda ülkemiz ve Aksaray için doğacak güneşe az kaldı .”

 

“Aksaray’da Başarılı Olacağız”

İl Kongresinde söz alan İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Genç dinamik İl yönetimi oluşmaktadır. Bundan dolayıda mutluluğumu dile getirmek ve tek liste adayı olan il başkan adayımız Cumali Asal ve yönetimine başarılar dilerim. Oluşacak il yönetimimiz ile birlik ve beraberlik içinde Genel Başkanımız Meral Akşener’i başbakan yapacağız. Vatandaşlarımızın haksızlık ve hukuksuzluk karşısında dile getireceğiz. Salonun coşkulu ruhu Aksaray’da başarılı olacağımızın göstergesidir.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Erel’den 2023 Yeni Yıl Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?