Yerel Seçimlerde Herkes Gerçekle Yüzleşecek

Haber: Armağan ŞEN

İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır, Aksaray’da çıkaracakları belediye başkanı adayının özelliklerini sıralayarak, “Belediye başkan adayımızın asla bir şaibeye karışmamış, dürüst, halk arasında sevilen, iş çevresinde sevilen ve özellikle Aksaraylı olmasına dikkat edeceğiz” dedi.

 

14 Mayıs Genel seçimlerinin ardından 6 aylık bir aradan sonra ilk defa Aksaray’ın ulusala açılan penceresi Kanal 68 TV ekranlarında canlı yayınlanan “Gündem Özel” programında deneyimli gazeteciler Nazmi Çalışkan, Harun Atalay ve Armağan Şen’in sorularını yanıtlayan İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kanal 68 ekranlarından ve birçok sosyal medya platformunda canlı olarak yayınlanan Gündem Özel programı, Aksaray’da ilk defa bir canlı yayın izlenme rekoruna da imza atarak, canlı yayında 20 binin üzerinde izleyiciye ulaştı.

 

“Bizlerin Çalışmadığını İddia Edenlerin İçlerindeki Yeni İsim, Seçim Döneminde Neredeydi?”

Canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan İYİ Parti Milletvekili Yaldır, “14 Mayıs genel seçimlerinin sonunda ülkemizde ve Aksaray’ımızda seçmenlerimiz bizlere muhalefet görevi vermiştir. Bizler kendisiyle barışık, doğruyu yanlışı ayırt edebilecek bir kültürden gelen, özeleştiri yapan bir partiyiz. Yüzde 18-20 arasında bir oy potansiyeline sahip olan partimizin oy kaybetmesinin ardında yatan gerçekleri Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve partimizin üst kurulu yaptıkları değerlendirmelerde kamuoyuyla paylaştı. Bizler Millet İttifakı ile hiçbir karşılık, koltuk, bir makam beklemeden bir genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdik. Bazı çevrelerin 14 Mayıs genel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı seçiminde bizlerin çalışmadığını iddia etmelerini hayretle dinliyoruz” dedi.

İYİ Parti’nin Türk siyasi hayatına girdikten sonra en çok eleştiri alan parti olduğunu ifade eden Yaldır, eleştiri yapan bu isimlere tepki göstererek, “Matematik diye bir gerçek var. Bizlerin Cumhurbaşkanlığı seçiminde çalışmadığını iddia edenlerin içlerindeki birçok yeni isim, seçim döneminde neredeydi? Ben hatırlamıyorum, sizler hatırlıyor musunuz?” diyerek CHP’nin yeni İl Başkanı Bilal Özdemir’e tepki gösterdi.

“30 Mart Yerel Seçimlerinde Herkes Gerçekle Yüzleşecek”

Millet İttifakı’nın girdiği seçimlerde CHP’nin 6, İYİ Parti’nin 2 milletvekili çıkardığını söyleyen Yaldır, “Bu iki milletvekilinden bir tanesi de Aksaray’dan çıktı. Şimdi kalkıp birilerinin ‘ben çok oy aldım, benim oyum çok fazlaydı, eksikti’ muhabbetine girmesi akla, izana, siyasi nezakete yakışmıyor. Her zaman söyledim, benim Cumhuriyet Halk Partisi seçmenlerine ve yüzyıllık geçmişi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliğine her zaman saygım sonsuz. Birlikte bir ittifak yaptık. Doğruları ve yanlışları ortada. Türkiye kamuoyu ve Aksaray, nelerin doğru ve yanlış olduğunu biliyor. Seçim sonuçları da buna göre şekillendi. Şimdi yaklaşan bir yerel seçim var ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de söylediği gibi 81 il ve 922 ilçede Aksaray’da bizler de teşkilatımız ile kendi adaylarımızla seçime gideceğiz. 30 Mart yerel seçimlerinde bunca söylemin net verileri ortaya çıkacak, herkes gerçeklerle yüzleşecek” ifadesine yer verdi.

 

“Mevcut İktidarın Bir Tarım Politikası Yok”

Aksaray’ın bir tarım ve hayvancılık şehri olduğunu da söyleyen Vekil Yaldır, “Mevcut hükümet çok büyük yatırımlar yaptı. Duble yollar, denizaltından geçen tüneller, havaalanları, hastaneler… Bizler iyi yapılan bütün projelerin her zaman yanındayız. Anadolu coğrafyası her geçen gün kurak bir coğrafyaya dönüyor. Bugün ülkenin tahıl ambarı olarak bilinen bu bölgeye dış havzalardan ve özellikle boş yere denizlere dökülen ırmaklardan suların gelmesi gerekmektedir. Birçok dev projeye imza atan iktidar, Türkiye’de Akdeniz’e Karadeniz’e akan ırmakların yönünü Anadolu’ya çevirirse bugün Ukrayna’dan buğday almak için sırada beklemeyiz. Yeraltı su kaynaklarımız bitmek üzere. 2050 yılında kıtlık ve kuraklık dünyanın ve ülkemizin en büyük sorunu. Meclis konuşmalarında bunu gündeme getirdim, inanın boşa akan sularımızın bu coğrafyalara yönlendirilmesi hiç de zor olmayan bir proje olsa gerek diye düşünüyorum” dedi.

 

“İYİ Parti Türk Siyasi Tarihinde Görülmemiş Büyük Bir Organizasyona İmza Attı”

Geçmiş olduğumuz haftalar içerisinde Aksaray İYİ Parti il teşkilatının 90 kişilik bir yönetim kadrosuyla göreve başladığını da belirten Milletvekili Yaldır, “İYİ Parti İl Başkanımız Sercan Belgemen, 25 yıllık yol arkadaşım, iyi bir ülküdaşımızdır. Türk siyasi tarihinde görülmemiş büyük bir organizasyona imza attı. Toplumun her kesiminden 90 kişilik bir yönetim kurulu oluşturdu. İYİ Parti 2 bin 500’ün üzerinde üyesiyle Aksaray ve ülkemizin büyümekte olan gelecek vaat eden siyasi hareketidir. Tabii ki biz bu siyasi hareketi bugünlere taşıyan birbirinden kıymetli kurucu üyelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Çoğu ile fırsat buldukça görüşüyoruz” açıklamasında bulundu.

Siyasetin uzun soluklu bir yarış olduğunu ifade eden Yaldır, “Bize tepeden inerek geldiler diye eleştiri yapanların bilmesini isterim, hangi siyasi oluşum hangi partide ilk kurucular kurulu üyesi ya da parti içerisindeki ilk üyeler var? Siyasi partiler canlıdır, sürekli yenilik ve değişim kaçınılmazdır. Bugün ben varım, yarın benim oturduğum koltukta kimler olacak. Önemli olan her bireyin her üyenin görev süresi boyunca partisine ve ülkesine vereceği en iyi hizmettir” dedi.

 

“Toplumun Her Kesiminden Oy Alan Merkezde 2. Parti Olduk”

Canlı yayında, yaklaşan yerel seçimlere de değinen Milletvekilli Yaldır, “Bizler bütün siyasi partilerin seçmenlerinin oylarına talibiz. En son seçimlerde Millet İttifakı Aksaray merkezde 10 mahallede birinci parti oldu. Kalan 48 mahallenin hiçbir mahallesinde biz 3. parti olmadık. Dolayısıyla toplumun her kesiminden oy alan merkezde 2. parti olduk” değerlendirmesini yaptı.

“Aksaray Belediye Başkanlığı İçin 4 Tane Aday Adayı Var”

“Aksaray’da yerel seçimlerin en güçlü belediye başkan adayını biz çıkartacağız” diyen Turan Yaldır, “Belediye başkan adayımızın asla bir şaibeye karışmamış, dürüst, halk arasında sevilen, iş çevresinde sevilen ve özellikle Aksaraylı olmasına dikkat edeceğiz. İYİ Parti’nin Aksaray belediye başkanlığı için 4 tane aday adayı var. İlerleyen günlerde bu sayı çoğalabilir” ifadelerine yer verdi. Yaldır, “Yaklaşan yerel seçimlerde İYİ projeler ve İYİ adaylarla Aksaray’ın ilçe, belde ve merkez belediye başkan adaylarını belirleyeceğiz. Yerel seçimlerin sonunda İYİ Parti’nin başarıları konuşulacak” iddiasında bulundu.

 

AK Parti’ye en çok oy veren kesimin emekli ve dar gelirli kesim olduğuna dikkat çeken Milletvekili Turan Yaldır, “Maalesef AK Parti her seçim sonrasında kendisine destek olan tüm kesimleri mağdur etmiştir. Bu seçimde de böyle oldu. Aksaraylı hemşehrilerimiz ve AK Parti seçmenleri bilsin ki bu şekilde AK Parti’ye destek olduğunuz sürece sizler her zaman 2. sınıf muamelelerle karşılaşacaksınız. Adı verilen sözler seçim meydanlarında kalacak ve yine sizler mağdur olacaksınız. Yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm hemşehrilerimizin kendilerine verilen sözlerle gerçekleri karşılaştırarak, öldürmeyen ama süründüren bu zihniyete dur diyeceklerine inanıyorum. Her bir oyun çok önemli ve kıymetli olduğunu İYİ Parti’ye oy veren vermeyen seçmenlerimizin çok kıymetli olduğunu biliyorum. Yerel seçimlerde inanıyorum ki vatandaşlarımız İYİ Parti’yi tekrardan değerlendirecek, tercihlerini bu yönde yapacak” sözlerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AKP Arasındaki Çatlaklık Ayyuka Çıktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?