Yaldır’dan Son Dakika Aday Adaylık Başvurusu

Haber: Armağan ŞEN 

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan genel seçimler öncesinde seçim takvimi işlemeye devam ederken, siyasi partiler için aday adaylık başvuru süresi sona erdi.

 

Aksaray’da aday adaylık sürecinde isimler tek tek reklam kokan hareketler ile aday adayı olduklarını açıklarken, bazı siyasi partilerin göstermelik aday adaylığı sayısını abartarak bildirmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Aksaray’dan Milletvekilliği için AKP’den 40 isim, CHP’den 14 kişi, İYİ Parti’den 15 isim, MHP’den 16 isim, DEVA Partisi’nden 8 kişi, Memleket Partisi’nden 5 isim ve Gelecek Partisi’nden 1 isim aday adaylığını açıklarken Büyük Birlik Partisi ise Aksaray Milletvekilli aday listesi olan 4 kişilik ismi belirleyen ilk parti oldu.

 

Siyasi partilerde aday adaylık başvuru süresi sona erirken,  başvuru süresinin son gününde Turan Yaldır ise İYİ Parti’den sessiz sedasız aday adaylık başvurusu bulundu. İYİ Parti’de yaşanan bu sessiz sedasız aday adaylık başvurusu Aksaray siyasetinde ise kartların yeniden dağıtılarak hesapların sil baştan yapılmasına neden olacağı ön görülüyor.

 

Turan Yaldır bilindiği üzere daha önceki Genel Seçimlerde MHP’den Aksaray Milletvekilli seçilmiş ancak o dönem hükmet kurulamamasından dolayı tekrar edilen seçimde yeniden meclise girememişti.

Yine son yerel seçimlerde bağımsız olarak Belediye Başkanlık adaylığından yaptığı sosyal medyada açıklamada “Ülkücülerin oylarının bölünmemesi ve yaşadığı bir cenaze taziye olayını örnek göstererek” aday adaylığında çekilsede hâlâ o olayın perde arkası akıllarda soru işareti yerini korurken ve belediye seçimleri öncesi dönemin AKP Belediye Başkan adayı olan Evren Dinçer’le birlikte görüntüler vermesi kamuoyunda kendisine inananlar tarafından tepki ile karşılanmıştı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP Heyeti Tam Kadro Sahada

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?